Sygnały od Czytelników

Sygnały od Czytelników

- kategoria Listy od czytelników
@Gazeta Rumska
Sygnały od Czytelników  Sygnały od Czytelników

Teren Parku, brukowana droga prowadząca od ul. Starowiejskiej do drewnianego mostka, to nie jest zdaniem Czytelników dobre miejsce do parkowania samochodów. Podobnie z drugiej strony wjazd od ulicy Mickiewicza, samochody często parkują poza znakami zakazu.

Kolejna sprawa dotyczy Rumskich „Nowin”, o których już pisaliśmy, numer marcowy ukazał się w mieście dopiero 16 III - w środę popołudniu. Jest to zdecydowanie za późno, informacje o imprezach w pierwszej połowie miesiąca są z tego powodu nieaktualne.

Otrzymaliśmy też sygnał, że w bibliotece do kolejki za poszukiwana książką zapisać się można tylko online. Jednak nie każdy rumianin jest posiadaczem komputera lub laptopa i ma dostęp do internetu.

Napisała do nas pani Marianna Kohnke z Mölln (Niemcy). Pani Marianna (l. 86) była mieszkanką Rumi i pamięta ją jeszcze z czasów przed II wojną światową, szczególnie dokładnie opisuje wygląd starego kościółka naprzeciw obecnego kościoła w Starej Rumi.
Kościół do wybuchu wojny był w dość dobrym stanie ...”w okupacji nie było komu się tym „kościółkiem” zająć. Ks. proboszcz Władysław Lamparski po przeżyciach, przez wkraczajace wojska nerwowo wykończony... w Niemczech po latach zmarł...
Pani Marianna również podziela zdanie wielu mieszkańców naszego miasta, że nie można dopuścić do całkowitego zniszczenia tak cennego dla miasta zabytku.

Wracając do odbudowy historycznego kościoła po Cystersach ten kościelny obiekt powinien być w miarę możliwości odbudowany dla potomnych - w pierwotnym stylu, by przypomnieć początki wsi Rumia”.

R. Hinc, W. Hintzke

Sygnały od Czytelników