Co słychać w Sejmie?

Co słychać w Sejmie?

- kategoria Polityka
@Gazeta Rumska
Co słychać w Sejmie?  Co słychać w Sejmie?

W piątek 16 grudnia w Sejmie zaistniała bardzo trudna sytuacja. Do dyskusji w temacie budżetu posłowie opozycji dołączyli wątek związany z ograniczeniem dostępności przedstawicieli mediów do niektórych miejsc w Sejmie. Ich zdaniem godziło to w wolność mediów. Podwyższone emocje były też wcześniej wywołane projektem ustawy, tzw. dezubekizacyjnej, którą opozycja chciała w znacznej mierze ograniczyć.

Co słychać w Sejmie?  Podczas obrad Pan Marszałek wykluczył z obrad posła Michała Szczerbę, za niestosowne zachowanie. W odpowiedzi na decyzję Marszałka posłowie PO, Nowoczesnej i PSL zablokowali mównicę sejmową, a także Fotel Marszałkowski, uniemożliwiając dalszą pracę Sejmu.

Muszę powiedzieć, że jestem mocno zbulwersowany zachowaniem moich kolegów sejmowych, posłów z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL. Ich reakcję na decyzję Marszałka można by porównać do sytuacji – gdy jeden przechodzień potrącający drugiego, otrzymuje w zamian cios nożem – jest to zachowanie podobne do tego jakie miało miejsce w czasie posłowania pana Andrzeja Leppera z tym, że w dużo gorszym wydaniu. Spodziewałem się po moich kolegach z PO dużo wyższej klasy w ich zachowaniu. Podobne decyzje Marszałka w trakcie kadencji PO nie były tak brutalnie kontestowane. Zastanawiam się jak ma wyglądać w przyszłości nasza wspólna praca parlamentarna, kiedy w każdej chwili będzie można zablokować mównicę? Jak zapobiec postępującej degradacji naszych obyczajów? Myślałem, że będę mógł wyrazić radosne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale gwałtowne działania niektórych posłów zburzyły świąteczną atmosferę. Wygląda na to, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna chce za wszelką cenę obalić istniejący rząd i szuka wszystkich argumentów nawet tych nieprawdziwych aby tego dokonać. Mam jednak nadzieję, że po tym przesileniu przedświątecznym sytuacja będzie się powoli normalizować.

Ciąg dalszy nastąpi…

Jan Klawiter Poseł na Sejm RP VIII kadencji

Co słychać w Sejmie?