Powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego

Powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego

- kategoria Aktualności, Polityka
Powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego  Powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego

W dniu 11 lutego 2017 r podczas briefingu przed Urzędem Miasta Gdyni poseł Marcin Horała poinformował o powstaniu Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Zespół skupia posłów różnych formacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz Gdyni, Rumi, Redy Wejherowa oraz sąsiednich gmin. Do problemów, którymi zajmie się zespół należą między innymi: kwestie rozbudowy infrastruktury drogowej (trasa S6, OPAT, Droga Czerwona) i kolejowej (modernizacja linii z Bydgoszczy przez Kościerzynę i ze Słupska przez Lębork), rozwój Marynarki Wojennej (w tym przywrócenie dowództwa w Gdyni), rozwój gospodarki morskiej, w tym portów i stoczni.

Ważnym elementem pracy posła jest zabieganie o sprawy ważne dla regionu. Wierzę, że działając razem możemy być bardziej skuteczni – powiedział poseł Horała podczas briefingu. Chciałbym podziękować koleżance i kolegom z różnych opcji politycznych, którzy podchwycili pomysł powołania zespołu i powierzyli mi funkcję przewodniczącego. Cieszę się, że pomimo różnic politycznych umieliśmy się porozumieć dla dobra mieszkańców Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Zespół jest otwarty, zapraszam serdecznie do współpracy wszystkich chętnych posłów.

Aktualnie w skład Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego wchodzą:

Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS) – wiceprzewodnicząca

Grzegorz Furgo (Nowoczesna)

Marcin Horała (PiS) – przewodniczący

Jan Klawiter (niezrzeszony) - wiceprzewodniczący

Stanisław Lamczyk (PO)

Kazimierz Plocke (PO)

Janusz Śniadek (PiS).

Powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego