Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

- kategoria Aktualności, Prawnik radzi
@Wojtek Hintzke
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw  Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Już po raz kolejny w naszym kraju będzie obchodzony Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W dniach od 20 do 25 lutego każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych i otrzymać poradę prawną. Tych udzielać będą nie tylko prawnicy, ale także funkcjonariusze Policji, pracownicy socjalni, psychologowie oraz przedstawiciele instytucji pomocowych.

W krajach Unii Europejskiej co roku 22 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to idea, która powstała jeszcze w 2000 roku, a jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Tegoroczne przedsięwzięcie jest realizowane razem z między innymi sądami, prokuraturami, Policją i organizacjami pozarządowymi. Tak jak w zeszłym roku działania będą się skupiały na udzielaniu porad prawnych podczas dyżurów w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Na miejscu będzie można uzyskać informacje od prawników, policjantów, pracowników socjalnych, psychologów oraz przedstawicieli instytucji pomocowych.

Tegoroczny program pomocy w Prokuraturze Rejonowej w Wejherowie będzie realizowany od 20 do 24 lutego, a dyżury wyznaczonych prokuratorów będą trwały w godzinach urzędowania tj. 7.30 - 15.30. Będą oni udzielać informacji na temat uprawnień oraz sposobu załatwiania spraw przez osoby pokrzywdzone.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw