Uwaga OSZUŚCI!!!

Uwaga OSZUŚCI!!!

- kategoria Aktualności, Listy od czytelników
@Gazeta Rumska
Uwaga OSZUŚCI!!!  Uwaga OSZUŚCI!!!

Poniżej cytuję informację z gazety olsztyńskiej, ale podobny przypadek spotkał mnie dziś, w Rumi, UCZULCIE MIESZKAŃCÓW, bo pewnie ci "akwizytorzy" pojawią się jeszcze w innych miejscach.

- Wczoraj odwiedził mnie ładnie ubrany mężczyzna z dużą plakietką na szyi z logo „Energia dla domu”. Na wstępie poinformował mnie, że od roku płacę za dużo za gaz i przyszedł żeby to skorygować. Zaczęłam pytać o co chodzi. Poinformował mnie, że rok temu firma PGNiG (z którą mam faktycznie podpisaną umowę) podzieliła się na dwie mniejsze (narysował mi wykres na kartce): EC i OD (jego skróty). EC czyli Energia dla domu przejęła część klientów indywidualnych czyli mnie. Informacje o zmianach tych były wysyłane do klientów i klient musiał zadeklarować się do której firmy chce należeć (pokazał ksero jakiegoś informatora z PGNiG). Ja do tej pory nie zadeklarowałam się gdzie chcę należeć i z urzędu jestem przypisana do PGNIG. Dzięki temu płacę zawyżone rachunki za gaz.

Miły Pan przyszedł do mnie, żebym wybrała (dla swojego dobra i swojej kieszeni) tańszą opcję za gaz. Pokazywał ksero faktur PGNiG i omawiał zmiany. Pytał się czy nie mam zaległości z płaceniem rachunków. Gdy spytałam jaki ma w tym interes jego firma - nie odpowiedział.

Dwa razy podczas rozmowy wspomniał, że mogę zadzwonić i potwierdzić jego słowa. Chciał koniecznie podpisać ze mną zlecenie na tańszą opcję. Nie podpisałam. Powiedziałam, że muszę jeszcze przestudiować poprzednie pisma i się zastanowić. Spytałam gdzie mają swoją siedzibę w Olsztynie. Odpowiedział, że tylko w Warszawie, a on jest tylko do piątku w delegacji w naszym mieście.

Po jego wizycie przewertowałam wszystkie dokumenty związane z PGNiG – nie znalazłam informacji o żadnych podziałach firmy. Zadzwoniłam do regionu pomorskiego firmy. Pani z infolinii utwierdziła mnie, że spotkałam się z oszustem. Do tej pory nie mogę zrozumieć jak można tak oszukiwać ludzi. Miły Pan nawet się nie wspomniał, że chodzi o zmianę sprzedawcy gazu. Dobrze, że nie trafił na moich rodziców. - tak opisuje sytuację nasza czytelniczka.

Przeczytaj tekst:

Uwaga! Po Osiedlu Mazurskim w Olsztynie chodzi oszust podający się za pracownika gazowni - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/

Krystyna Krajkowska

Uwaga OSZUŚCI!!!