Bezpiecznie w  Iskierce  Gazeta RumskaBezpiecznie w Iskierce

Wszyscy wiemy jak drastyczne są statystyki dotyczące wypadków drogowych z udziałem dzieci. Dbając o podnoszenie świadomości wychowanków oraz rodziców w zakresie bezpieczeństwa Przedszkole „ISKIERKA” w Rumi od kilkunastu lat wdraża program AUTOCHODZIK.

Jest on przykładem dobrych praktyk, partnerstwa i współpracy z rodzicami dla bezpieczeństwa dzieci. Mając na uwadze dbałość o poziom orientacji dzieci w tej dziedzinie oraz chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami Przedszkole „Iskierka” zorganizowało szkolenie dla nauczycieli pod hasłem GOTOWI DO DROGI, które miało miejsce 22 marca br. w Domu Kultury „Janowo”. Na nasze zaproszenie do udziału w szkoleniu odpowiedziało 6 placówek, mianowicie: 4 przedszkola z Rumi –„Janowiaczek”, „Pod Topolą”, „Bajka”, „Mądry Maluch”, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz zaprzyjaźnione Przedszkole „Pod Tęczą” z Pucka.

Specjalistyczne warsztaty prowadził autor programu AUTOCHODZIK – Mirosław Wołowik oraz ekspert do spraw szkoleń w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym –Rafał Ziółkowski. Nauczyciele mieli okazję do przybliżenia sobie Kodeksu Drogowego. Uczyli się jak czytać i interpretować ustawy, które są bardzo często nowelizowane, jak tłumaczyć literę prawa dzieciom.

Podczas szkolenia, które miało również na celu wizualizację artykułów, uczestnicy przekonali się, że prawo o ruchu drogowym może służyć do tworzenia zabaw i gier , w których dziecko wszystko umie i rozumie, używając przy tym fachowej nomenklatury. Dzięki programowi i podejmowanym w naszym przedszkolu działaniom nauczyciele poprzez zabawy z dziećmi, które są głównym podmiotem, docierają także do rodziców, z którymi wspólnie podnoszą edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

Przekazane materiały odblaskowe, dostęp do strony internetowej, scenariusze i zadania dla rodzinki pozwolą w praktyczny sposób wdrożyć nowe formy działania. Planowana jest od września miejska edycja programu adresowanego do dzieci z przedszkoli i szkół w Rumi.

Jeanetta Szulc, „ISKIERKA” Przedszkole Niepubliczne w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *