Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców  Gazeta RumskaMistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców

W dniu 07.04.2017 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 12.04.2017 roku w Jastarni.

W zawodach wystąpiło 8 zespołów z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Gimnazjum w Luzinie. Poziom zawodów był bardzo wyrównany. Z 16 rozegranych spotkań, aż 10 kończyło się tie – breakiem. Mecze były bardzo emocjonujące i stały na dobrym poziomie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Gimnazjum w Luzinie (Benjamin Gruba, Tomasz Kożyczkowski, Filip Lidzbarski, Karol Malottki, Przemysław Motyka, Adam Pieńkowski, Józef Słowy, Kamil Socha, Jakub Szałas, opiekun drużyny – Dariusz Nadolski)

II miejsce – Społeczne Gimnazjum w Dobrzewinie – Karczemkach
III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rumi
IV miejsce – Gimnazjum w Lini
V miejsce – Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie
VI miejsce – Gimnazjum nr 1 w Redzie
VII miejsce – Gimnazjum w Strzebielinie
VIII miejsce – Gimnazjum nr 1 w Wejherowie

Bartłomiej Woźniak , Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *