Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców 6 - osobowej  Gazeta RumskaMistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców 6 - osobowej

W dniu 11.04.2017 roku na boisku wielofunkcyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców 6 – osobowej. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 20.04.2017 roku w Lęborku.

W ścisłym finale wystąpiły 4 najlepsze drużyny spośród 8, które wzięły udział w eliminacjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi. Te zawody zostały rozegrane po raz pierwszy, ponieważ dopiero w tym roku szkolnym wprowadzono tą dyscyplinę sportową do wojewódzkiego kalendarza rozgrywek sportowych. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a mecze były bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi (Damian Talarka, Sebastian Grzenkowicz, Michał Gajos, Kamil Kiełb, Maciej Kruża, Karol Machula, Patryk Niemiec, Patryk Stencel, Paweł Szypuła, Michał Talarczyk, Kacper Truszczyński – opiekun drużyny – Sobiesław Przybylski)

II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi
VII miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie
VIII miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *