Międzyszkolny Konkurs Mody Ekologicznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Rumia  Gazeta RumskaMiędzyszkolny Konkurs Mody Ekologicznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Rumia

W dniu 26 kwietnia br. w Domu Kultury w Janowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Mody Ekologicznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Rumia.

W kategorii szkół podstawowych uczestniczyły rumskie szkoły podstawowe nr 1, nr 9, nr 10 oraz organizatorzy, czyli Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi.

W przedsięwzięciu wzięło udział 80 osób. W grupie gimnazjalnej liczącej 50 osób uczestniczyły szkoły nr 1, nr 4 i Ekologiczne Gimnazjum Społeczne.

Zgodnie z tematyką Konkursu przygotowano stroje z materiałów ekologicznych, podlegających recyklingowi. Charakteryzowały się one oryginalnością, pomysłowością, estetycznym wykonaniem i ciekawym sposobem prezentacji.

Organizatorem była Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna i Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi, całą imprezę przygotowała pani Krystyna Pomieczyńska.

Krystyna Pomieczyńska

1 Comment

  1. Kazimierz Polak

    Widać, że uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością oraz wyobraźnią plastyczną. Tego należy im pogratulować, co niniejszym czynię. Jednak niewychowawcze jest sprowadzanie ich inwencji twórczej do ubierania człowieka w „byle co”, w jakieś tanie materiały, czy wręcz w śmieci. Człowiek jest godny ubrania nie tylko pięknego, ale i szlachetnego, także w wymiarze jakości materiału. I nie musi to zawsze oznaczać wygórowanej ceny. Ponadto sama idea tego typu zajęć zawiera w sobie znaczny pierwiastek ideologii ekologizmu, która bynajmniej nie jest politycznie obojętna. Jest ona na wskroś lewicowa i w swoich założeniach antykatolicka. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Stąd też wypadałoby informować rodziców tych dzieci o „zawartości” takich właśnie intelektualno-duchowych „toksycznych substancji” w tej całej akcji. Wielu pewnie nie zgodziłoby się na udział swoich latorośli. A jest to jeszcze bardziej szkodliwe niż zawartość substancji smolistych i rakotwórczych w dymie tytoniowym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *