Taka parafia jest tylko …. jedna  Gazeta RumskaTaka parafia jest tylko …. jedna

Parafia p.w. św. Józefa i św. Judy Tadeusza na Zagórzu, to parafia niezwykła. Cóż jest w niej takiego? Otóż od wielu lat ksiądz prałat Tadeusz Gut wraz z parafianami wspomagają misje. Na początku były to misje w Brazylii, natomiast obecnie są to kraje afrykańskie a w szczególności Nigeria.

Parafia niezwykle zaangażowała się w budowę studni (ma na swoim koncie wybudowanie 5 studni w Nigerii, 1 w Zambii i 1 w Kenii), które są życiem dla tamtejszej ludności. Zakupiła także łódź motorową dla jednej z wiosek. W maju ubiegłego roku do parafii przyjechała Siostra Elżbieta Blok ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame i dzięki tej wizycie „akcja pomocy misjom” nabrała jeszcze większego tempa i zaangażowania wielu ludzi. Parafianie cyklicznie zbierają datki na budowę szkoły w Uyo, której dyrektorem jest Siostra Elżbieta.

Została przeprowadzona zbiórka puzzli i przyborów szkolnych oraz pluszowych zabawek, w którą niezwykle zaangażowała się, poza parafianami również młodzież z Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły. Wysłano ponad 110 kg układanek i 50 kg pluszaków oraz kilka kilogramów lizaków, z których słynie ksiądz Tadeusz.

Radość nigeryjskich dzieci była przeogromna. Uczniowie Siostry Elżbiety po raz pierwszy w swoim życiu trzymali w rękach maskotki i puzzle. W marcu, ksiądz proboszcz Tadeusz Gut wysłał dla wszystkich parafii w diecezji Uyo, 75 kopii obrazu Jezusa Miłosiernego, 20 tysięcy obrazków z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz modlitewniki z nabożeństwami dla 73 parafii. Pomoc misjom bardzo jednoczy całą parafię i przynosi dużo dobra i radości obdarowanym.

Elżbieta Dziecielska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *