Ruszyły prace projektowe modernizacji dworca w Wejherowie  Gazeta RumskaRuszyły prace projektowe modernizacji dworca w Wejherowie

Ruszyły prace projektowe modernizacji dworca w Wejherowie wraz z terenem przyległym. Firmą odpowiedzialną za zadanie jest Konsorcjum firm BBC Best Building Consultants Nadzory i Doradztwo Budowlane Łukasz Zdziebłowski oraz BBC Best Building Consultants Sp. z o.o. Sp. k. Planowany termin zakończenia prac projektowych to IV kw. 2017 r.

Głównym celem planowanej inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb pasażera i zapewnienie najwyższych standardów obsługi. Kompleksowa przebudowa obiektu oznacza gruntowną modernizację wnętrza, elewacji i dachu budynku oraz wymianę wszystkich instalacji,  okien i drzwi. Ponadto uporządkowany zostanie teren przyległy dworca. Ze względu na zabytkowy charakter budynku, wszystkie prace będą konsultowane z konserwatorem.

Modernizacja dworca realizowana jest przy ścisłej współpracy z władzami powiatowymi i miejskimi. Inwestycja wpisuje się w szerszy projekt Miasta, które zamierza w bezpośrednim otoczeniu obiektu stworzyć węzeł komunikacyjny.

– Zgodnie z treścią listu intencyjnego, PKP S.A. w ramach planowanych inwestycji zmodernizuje dworzec kolejowy, dostosowując go do obowiązujących przepisów i standardów europejskich, natomiast Powiat Wejherowski w ramach realizacji swoich zadań własnych zagospodaruje I piętro i poddasze dworca z przeznaczeniem na cele kulturalne i edukacyjne – mówi Jacek Thiel, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

– Od wielu lat zabiegaliśmy o remont tego budynku. Cieszę się, że wspólnie z powiatem i PKP S.A. doprowadzimy do tego, aby stał się wizytówką kulturalno-edukacyjną Wejherowa. Dążymy do tworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju środowisk twórczych i wykorzystywania ich kreatywności, a takie z pewnością znajdą się w zmodernizowanym budynku dworca kolejowego – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Jacek Thiel

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *