Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce  Gazeta RumskaMistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce

W dniu 15.05.2017 roku na stadionie Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt oraz Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady , który odbędzie się 22.05.2017 roku tradycyjnie w Słupsku.

W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu lekkoatletyką w naszym powiecie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a dzięki wspaniałemu obiektowi oraz dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe wyniki, a niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe.

Na zakończenie zawodów zawodnicy oraz zawodniczki zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami które wręczał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski, referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak oraz trener kadry narodowej w biegach średnich – Zbigniew Rolbiecki. Specjalne podziękowania należą się Centralnemu Ośrodkowi Szkolenia w Cetniewie za udostępnienie tak wspaniałego obiektu na nasze zawody. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Centralny Ośrodek Szkolenia w Cetniewie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

100 m chłopcy
1. Michał Elżanowski – Gimnazjum nr 1 Rumia 11.39 s.
2. Patryk Pranczk – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 11,41 s.
3. Jakub Krężel – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 11,45 s.

100 m dziewczyny
1. Aleksandra Dżugan – Gimnazjum nr 1 Rumia 12.43 s.
2. Martyna Piekut – Gimnazjum nr 1 Wejherowo 12,80 s.
3. Oliwia Kawlewska – Gimnazjum nr 1 Rumia 12,96 s.

300 m chłopcy
1. Patryk Pranczk – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 38,48 s
2. Błażej Hewelt – Samorzadowe Gimnazjum Bolszewo 40.57 s
3. Krystian Zdankiewicz – Gimnazjum nr 1 Reda 42.26 s

300 m dziewczyny
1. Natalia Grablowska – Gimnazjum nr 1 Rumia 44.49 s.
2. Marta Piecuch – Gimnazjum nr 1 Rumia 44.76 s
3. Martyna Piekut– Gimnazjum nr 1 Wejherowo 45.23 s

600 m chłopcy
1.Miłosz Mycio – Gimnazjum nr 1 Reda 1.35.86. min
2. Nikodem Sroka – Gimnazjum nr 3 Wejherowo 1.38.73 min.
3. Krzysztof Małachowski – Gimnazjum nr 1 Rumia 1.40.19 min

600 m dziewczyny
1. Aleksandra Dominik – Samorządowe Gimnazjum Kostkowo 1,44,02 min
2. Daria Teska – Gimnazjum nr 1 Reda 1,48,45 min
3. Karolina Gaffka – Gimnazjum nr 1 Wejherowo 1,51,44 min

1000 m chłopcy
1. Mikołaj Kołodziejski – Salezjańskie Gimnazjum Rumia 2.51.74 min
2. Kacper Matusiak – Gimnazjum nr 1 Reda 2,52,07 min
3. Szymon Nowak – Gimnazjum nr 1 Wejherowo 3,01,12 min

1000 m dziewczyny
1. Natalia Klas – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 3.13.00 min
2. Monika Kotłowska – Gimnazjum nr 1 Rumia 3.26.08 min
3. Paulina Chudzik – Gimnazjum nr 1 Rumia 3.26.58 min

2000 m chłopcy
1. Konrad Biedrawa – Gimnazjum nr 1 Rumia 6.45.78 min
2. Jakub Godlewski – Gimnazjum nr 3 Wejherowo 6.48.91 min
3. Kajetan Szczodrowski – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 7.41.23 min

110 m przez płotki
1. Paweł Klejment – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 17.56 s
2. Rafał Kowalewski – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 19,88 s

80 m przez płotki
1. Aleksandra Surowiec – Gimnazjum nr 1 Rumia 13.09 s
2. Natalia Młodak – Gimnazjum nr 1 Rumia 13.14 s
3. Patrycja Gajewska – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 13.65 s

200 m przez płotki
1. Jakub Krężel – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 29.21 s
2. Paweł Klejment – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 29.29 s
3. Marcel Grzenkowicz – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 32.12 s

200 m przez płotki
1. Natalia Młodak – Gimnazjum nr 1 Rumia 31,69 s
2. Aleksandra Surowiec – Gimnazjum nr 1 Rumia 32.34 s
3. Julia Górniak – Gimnazjum nr 1 Reda 35.30 s

4×100 m dziewczyny
1. Oliwia Kawlewska, Aleksandra Dżugan, Natalia Młodak, Aleksandra Surowiec – Gimnazjum nr 1 Rumia 52.25 s s.
2. Samorządowe Gimnazjum Bolszewo – 54.98 s
3. Gimnazjum nr 1 Reda – 56.48 s

4×100 m chłopcy
1. Błażej Miklewicz, Jakub Krężel, Jakub Rudziński , Patryk Pranczk – Samorządowe Gim Bolszewo – 46.78 s.
2. Gimnazjum nr 1 Rumia – 47.57 s
3. Gimnazjum nr 1 Reda – 49.82 s

Skok w dal chłopcy
1. Michał Plichta – Gimnazjum nr 1 Rumia 6.03 m
2. Michał Elżanowski – Gimnazjum nr 1 Rumia 5.71 m
3. Norbert Czerwionka – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 5.62 m

Skok w dal dziewczyny
1. Karolina Gaffka – Gimnazjum nr 1 Wejherowo 4.70 m
2. Marta Piecuch– Gimnazjum nr 1 Rumia 4.58 m
3. Aleksandra Górecka– Gimnazjum nr 1 Rumia 4.54 m

Skok wzwyż chłopcy
1.Patryk Szymborski – Gimnazjum nr 1 Reda 1,55 m
2.Norbert Czerwionka – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 1,55 m
3.Kajetan Ruth –Gimnazjum nr 3 Wejherowo 1,55 m

Skok wzwyż dziewczyny
1. Oliwia Bielska – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 1,48 m
2. Patrycja Gajewska – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 1,48 m
3. Klaudia Kowalewska – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 1,45 m

Pchnięcie kulą (5 kg) chłopcy
1. Oskar Łebkowski – Gimnazjum nr 4 Wejherowo 11.38 m
2. Kevin Konkol – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 10,77 m
3. Błażej Hewelt – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 10.72 m

Pchnięcie kulą (3 kg) dziewczyny
1. Martyna Karwowska – Gimnazjum nr 1 Rumia 10.46 m
2. Klaudia Myćka – Gimnazjum nr 1 Rumia 9.06 m
3. Julia Gehrmann – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 8.60 m

Rzut oszczepem (600 g) chłopcy
1. Grzegorz Bach – Gimnazjum nr 1 Reda 38.92 m
2. Arkadiusz Rysmanowski – Gimnazjum nr 1 Reda 36.86 m
3. Kacper Formella – Gimnazjum nr 1 Rumia 34.28 m

Rzut oszczepem (600 g) dziewczyny
1. Julia Holk – Łebińska – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 28.76 m
2. Martyna Meyer – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 26.52 m
3.Viola Rutkowska – Gimnazjum nr 1 Reda 24.84 m

Rzut dyskiem (1 kg) chłopcy
1. Arkadiusz Rysmanowski – Gimnazjum nr 1 Reda 31.25 m
2. Kevin Konkol – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 29.40 m
3. Oskar Łebkowski– Gimnazjum nr 4 Wejherowo 28.60 m

Rzut dyskiem (0,75 kg) dziewczyny
1. Martyna Karwowska – Gimnazjum nr 1 Rumia 32,22 m
2. Zofia Freund – Gimnazjum nr 3 Wejherowo 29.54 m
3. Emilia Jarzembińska – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo 27.12 m

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *