Koronacja obrazu rumskiej Wspomożycielki

Koronacja obrazu rumskiej Wspomożycielki

- kategoria Aktualności, Miasto, Wydarzenia
@Wojtek Hintzke
Koronacja obrazu rumskiej Wspomożycielki Ołtarz główny kościoła z obrazem. Fot.: Wojtek Hintzke

Po ponad 12 latach starań Salezjanów i czcicieli Maryi Wspomożycielki w Rumi obecny Metropolita Gdański JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź wyraził zgodę na koronację koronami biskupimi obrazu Rumskiej Wspomożycielki znajdującego się w naszej świątyni. Decyzja ta jest potwierdzeniem czci i miłości jaką jest otaczana Wspomożycielka w naszej świątyni.

Koronacja obrazu rumskiej Wspomożycielki
Ołtarz główny kościoła z obrazem. Fot.: Wojtek Hintzke

Uroczystość Koronacji Obrazu odbędzie się w piątek, 12 października 2012 roku o godz. 17.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Sławoj Leszek Głodź. Uczestniczyć w niej będą Salezjanie i Salezjanki z całej Polski, duchowieństwo z archidiecezji, oraz wiele osób indywidualnych i zorganizowanych grup. Uroczystość będzie transmitowana na cały świat przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

Wydarzenie to, jedno z najważniejszych w wymiarze religijnym, w naszym mieście, wymaga dużego nakładu sił i środków, a przede wszystkim przygotowania serc, w czym pomogą nam misje parafialne i inne propozycje duszpasterskie.

Zostały już podjęte prace związane z wykonaniem koron dla Maryi i Dzieciątka Jezus. Wykona je pan Mariusz Drapikowski, ceniony artysta gdański, który wykonał m.in. bursztynowo-brylantową suknię zawierzenia do cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
Pragnieniem nas – duszpasterzy, wielu parafian i samego artysty, jest aby korony, wzorowane na koronach umieszczonych na obrazie Maryi Wspomożycielki w Turynie, miały charakter daru za otrzymane łaski, wdzięczności za obecność i działanie Maryi.
W związku z tym osoby pragnące mieć udział w wykonaniu koron poprzez swój dar mogą składać do przyszłej niedzieli, w zakrystii albo w kancelarii, wota, przede wszystkim ze złota: obrączki, łańcuszki, pierścionki, które zostaną wtopione w korony, oraz ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na zakupienie materiałów szlachetnych do wykonania koron i wynagrodzenie dla wykonawców.

Jednocześnie, prosimy wszystkich, którzy doświadczyli obecności, opieki, działania, interwencji Maryi Wspomożycielki szukając siły i łaski przed obrazem Rumskiej Wspomożycielki, aby napisali świadectwo (np. za odzyskane zdrowie, nawrócenie, wyjście z nałogu, znalezienie pracy, wyproszenie małżonka czy narodziny długo oczekiwanego dziecka). Świadectwa te zostaną złożone w darze w czasie Eucharystii, w czasie której
na skronie Maryi Wspomożycielki i jej Syna Jezusa Chrystusa, zostaną nałożone korony.

Przed nami intensywny miesiąc przygotowań, trzeba przygotować serca, należy przygotować świątynię, otoczenie. Liczymy na Wasze zaangażowanie: modlitwę, pomoc w przygotowaniach, wsparcie finansowe. Mam nadzieję, że będzie to święto każdego z nas, a włożony wysiłek będzie naszym Hołdem Wspomożycielce za Jej obecność i działanie.

Komunikat ze strony internetowej parafii. 

Koronacja obrazu rumskiej Wspomożycielki