Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" w 1 LO im. Książąt Pomorskich w Rumi  "Jak nie czytam, jak czytam" w 1 LO

„Jak nie czytam, jak czytam” to nazwa ogólnopolskiej akcji masowego czytania książek w miejscach publicznych, w której brali udział uczniowie I L.O. im. Książąt Pomorskich.

Akcja odbyła się w sobotę 1 czerwca i polegała na wspólnym czytaniu książek w przestrzeni publicznej. Zadaniem akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, tak aby uczestnicy swoim przykładem zachęcali jak najwięcej ludzi w całej Polsce do czytania książek.

Uczniowie liceum po zebraniu się przed budynkiem szkolnym, przeszli pod dworzec PKP Rumia, a samo czytanie odbywało się przy Stacji Kultura.  Podczas takiej akcji nigdy nie brakuje zaangażowania młodych ludzi, którzy postanowili nie tylko czytać książki, ale również przebrać się za bohaterów swoich książek z dzieciństwa. Przed Stacją Kultura mogliśmy zobaczyć m.in. czarownicę, Szalonego Kapelusznika, rycerza, Małego Księcia, Kopciuszka czy dziewczynkę z zapałkami. Furorę robił transparent niesiony przez uczestników akcji, na którym wypisano hasło: „kto czyta, nie błądzi”.

Kolejna taka akcja już za rok, w czerwcu 2016 r. 432 608 uczniów ustanowiło rekord w masowym czytaniu w jednym momencie, a 1 czerwca 2017 roku biliśmy rekord. Czy udało się? Dowiemy się, gdy do organizatorów akcji spłyną wszystkie sprawozdania.

Tak wyglądała akcja w ubiegłym roku:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *