Sportowy „Festyn św. Jana Bosko”  Sportowy „Festyn św. Jana Bosko”

Sportowy „Festyn św. Jana Bosko” odbył się w niedzielę, 11 czerwca w godzinach 15.00- 19.00 na boisku SALOS obok kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi, zabawa sportowo rekreacyjna dla mieszkańców miasta została zorganizowana m.in. przez parafię oraz Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SALOS”.

Podczas festynu można było m.in. zjeść ciasta domowego wypieku lub dla porównania ciasta zrobione przez harcerzy z rumskiego ZHR, można było zakupić książki i wydawnictwa kaszubskie oraz materiały popularyzujące sylwetkę bp Konstantyna Dominika, wielkiego orędownika Kaszub i kaszubszczyzny, na scenie odbywały się konkursy wokalno-taneczne dla dzieci i młodzieży, miały miejsce pokazy chodzenia na szczudłach, chętnych uczono tańca oraz jazdy konnej. Małe dzieci mogły przejechać się na grzbiecie konia, poskakać na trampolinie, pojeździć samochodami elektrycznymi na mini torze wyścigowym czy korzystać z wielu uciech na dmuchanym zamku.

W tym samym czasie na boisku piłkarskim odbywały się mecze w ramach rozgrywek „Don Bosko Cup”, pozostałe dzieci i młodzież spędzali czas grając na boisku w koszykówkę lub malując twarze dzieci na bajkowe kolory czy bawiąc się magicznymi balonikami.

Dla dorosłych „Festyn św. Jana Bosko” był czasem odpoczynku i relaksu przy kawie, cieście lub potrawach z grilla ze świadomością, że ich pociechy znajdują się pod dobra opieką i świetnie się bawią. Sprzyjająca aura spowodowała, że mnóstwo spacerowiczów zaglądało na boisko i mocno dopingowało rozgrywki piłkarskie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *