Koncert Uwielbienia „Bogu - Chwała!”  Koncert Uwielbienia „Bogu - Chwała!”

Koncert Bogu – Chwała 2017 był już trzecią edycja tego religijnego wydarzenia. Odbywa się on zawsze w dzień Święta Bożego Ciała. Każdego roku przybywa na imprezę coraz większa rzesza chrześcijan, nie tylko z Rumi, ale i z innych ościennych miast.

Koncert Bogu – Chwała! jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka, który wzywa by wyjść z dziełem ewangelizacji na ulice. Chór Bogu Chwała jest miejscem spotkania z Bogiem oraz z dobrą muzyką. Urozmaicone aranżacje, nietypowe rytmy i głosy wielu chórzystów tworzą wspólnotę, w której można modlić się w najwspanialszy sposób, czyli śpiewem!

Koncert włącza się również w diecezjalne obchody Jubileuszu powstania Archidiecezji Gdańskiej. Patronat Honorowy nad koncertem objął abp. Sławoj Leszek Głódź, a słowo do zebranych wygłosił bp. Zbigniew Zieliński.
Jak mówią organizatorzy „na potrzeby organizacji Koncertu i podobnych wydarzeń ewangelizacyjnych powstało Stowarzyszenie Na Rzecz Ewangelizacji i Krzewienia Kultury Chrześcijańskiej „Bogu Chwała!” – ” Pragniemy, aby ta forma ewangelizacji miała coraz większy zasięg.”.

W organizację koncertu są zaangażowane zarówno osoby świeckie, jak i duchowni z okolicznych parafii.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *