7 Drużyna Harcerska Zielonych Beretów „WATRA”  7 Drużyna Harcerska Zielonych Beretów „WATRA”

Nasza drużyna rozpoczęła swoją działalność w 2008 roku z inicjatywy dh. phm. Agnieszki Drewniak, która była drużynową do roku 2014. Granatowy sznur przekazała dh. Agnieszce Borys, jednak ze względu na młody wiek Agnieszki, funkcję tę pełnił dh. Mateusz Palach. Od 2016 do dziś drużynową jest dh. pwd. Agnieszka Borys.

Nasza harcówka znajduje się w Gimnazjum nr 1 w Redzie, w sali nr 44. Za czasów dh. Agnieszki Drewniak drużyna nazywała się 7 DHCzB „Rebaño”, lecz wraz z nowym drużynowym zmienił się charakter drużyny. W związku z tym nastąpiła zmiana barwy beretów z czerwonej na kolor zielony i nazwy – 7 DHZB „WATRA”.

W naszej działalności odwołujemy się do głównego elementu naszego symbolu. Watra to ognisko. To wspólny krąg łączący harcerzy zapalonych w poszukiwaniu i odkrywaniu prawdziwych wartości z otaczającego nas świata.

Oryginał naszego symbolu wykonał z drewna dh. Mateusz Palach i zdobi on jedną ze ścian harcówki. W 2010 r byliśmy jedną z drużyn reaktywujących w hufcu pracę z zuchami, za co otrzymaliśmy wyróżnienie „Najlepszej Drużyny w Hufcu”. Pion zuchowy był prowadzony przez dh. Annę Koller. Aktualnie drużyna zrzesza harcerzy oraz harcerzy starszych. Corocznie w pierwszym tygodniu października obchodzimy urodziny drużyny. Drużyna aktywnie uczestniczy w życiu Hufca i miasta Redy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *