Koronacja obrazu Rumskiej Wspomożycielki

Koronacja obrazu Rumskiej Wspomożycielki

- kategoria Aktualności, Miasto, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Koronacja obrazu Rumskiej Wspomożycielki

Wierni czekali na tę uroczystość bardzo długo. Rumska Wspomożycielka została w piątek ukoronowana biskupimi koronami.

Dekret ks. arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia o koronacji został odczytany podczas mszy św.: „Na większą chwałę Bożą, przychylając się do prośby ks. Marka Chmielewskiego, inspektora Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii pw. Św. Wojciecha, odpowiadając na duchowe pragnienia wiernych otaczających miłością i kultem osobę Matki Bożej mocą niniejszego dekretu zezwalam na ukoronowanie słynącego laskami obrazu Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych odbierającego szczególną cześć w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych, której święty Jan Bosko zawierzył zgromadzenie salezjańskie i podejmowane przez tę wspólnotę dzieła, otacza płaszczem swojej macierzyńskiej miłości i opieki członków salezjańskiej rodziny i wszystkich ufnie modlących się do Niej w tej świątyni.”

Korony dla Maryi i Dzieciątka Jezus wykonał Mariusz Drapikowski, ceniony artysta gdański, który wykonał m.in. bursztynowo-brylantową suknię zawierzenia do cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
– Dziękuje Bogu, Maryi Wspomożycielce, tym którzy są Jej narzędziami w naszym codziennym życiu i księdzu arcybiskupowi za życzliwość, za to że wyraził zgodę i że zawsze możemy na ks. arcybiskupa liczyć w życiu naszej parafii – powiedział ks. proboszcz parafii NMP WW Kazimierz Chudzicki.
W mszy św., której przewodniczył ks. abp Sławoj Leszek Głodź uczestniczyli salezjanie i salezjanki z całej Polski, duchowieństwo z archidiecezji oraz wiele osób indywidualnych i zorganizowanych grup wiernych nie tylko z Rumi.

DG.

Koronacja obrazu Rumskiej Wspomożycielki