Mała filharmonia

Mała filharmonia

- kategoria Miejski Dom Kultury
@Gazeta Rumska
Mała filharmonia  Mała filharmonia

W każdą niedzielę lipca i w dwie niedziele sierpnia o godzinie 12:00 na letniej scenie Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Mickiewicza 19 odbywają się koncerty dla dzieci z cyklu "Mała filharmonia".

2 lipca gościliśmy zespół pod kierunkiem pani Agaty Oriany Kwas, który zabrał dzieci w podróż po muzycznym Zoo. Panie z zespołu za pomocą swoich instrumentów akordeonu, skrzypiec i wiolonczeli naśladowały odgłosy różnych zwierząt. Pokazały dzieciom z czego wykonane są instrumenty i jak wiele mają wspólnego ze zwierzętami.

Nasze dzieci bawiły się świetnie. Razem ze swoimi rodzicami odkrywali piękne brzmienie instrumentów i poznali odgłosy wielu zwierząt.
9 lipca dwie panie Amelia Jankiewicz oraz Anna Ratke zaprosiły dzieci i rodziców w Hawajską podróż. Panie razem z Panem bębniarzem nauczyli naszych widzów podstawowych kroków tańca Hawajskiego.

Po krótkiej lekcji Panie zaprosiły dzieci do wspólnego tańca. Zainteresowani byli także rodzice, którzy dołączyli do swoich pociech i razem z nimi świetni się bawili.

Niedziela to świetny czas do spędzania czasu z rodziną. Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami na letnią scenę Miejskiego Domu Kultury do odkrywania muzyki i do wspólnej zabawy.

A.R.

Mała filharmonia