Festyn Letni w Wejherowie  Festyn Letni w Wejherowie

Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają na Festyn Letni w Wejherowie.  Dla najmłodszych słuchaczy wystąpi Zespół Centrum Uśmiechu, a dla starszych sporą atrakcję stanowić będą pokazy Strong Man.

Festyn Letni w Wejherowie


Około godziny 18:30 na scenie pojawi się pierwsza gwiazda festynu - kabaret DNO, który od lat bawi widzów oryginalnymi skeczami, piosenkami i niespotykanymi rekwizytami, które zaskakują, bawią, a nawet szokują. Kabaret Dno, czyli Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni występuje na krajowych scenach od 1996 roku, a od tego czasu byli wielokrotnie nagradzani m. in. na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”, Przeglądzie Kabaretów PaKA, czy Mazurskim Lecie Kabaretowym ”Mulatka”. Ich skecze i piosenki zostały wydane na DVD i cieszą się dużym powodzeniem


Kolejną atrakcją jest występ gdyńskiego zespołu Mitra. Siedmiu mężczyzn grających – jak sami mówią – muzykę „okołorockową” z inspiracją muzyką bałkańską. Ciekawe brzmienie zespołu zapewniają akordeon i instrumenty dęte w towarzyszeniu instrumentów klawiszowych. Mitra wykonuje utwory pełne energii, ale również melancholijne ballady opowiadające o najważniejszych dla człowieka wartościach jakimi są miłość i przyjaźń. W skład zespołu wchodzą: Arkadiusz Kasiński (wokal), Michał Mantaj (akordeon), Rafał Ringlewski (trąbka), Krzysztof Gudelun (puzon), Robert Baranowski (gitara), Jakub Kisielewicz (gitara) i Marek Falba-Lewandowski (perkusja). Koncerty Mitry są skierowane na spotkanie z odbiorcami, przez co każdy z nich jest wyjątkowy.

Główną gwiazdą tegorocznego Festynu Letniego jest zespół Afromental, prezentujący mieszankę głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. Zespół w swojej 12 –letniej działalności wydał 4 studyjne albumy, występował na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, a także zdobywał liczne nagrody m.in. MTV European Music Award, VIVA Comet, Eska Music Award, Superjedynkę. 
Afromental wystąpi w składzie: Tomasz Lach (wokal), Bartosz Śniadecki (instrumenty klawiszowe), Tomasz Torres (perkusja), Wojciech Witczak (gitara basowa) i Aleksander Milwiw-Baron (gitary). Zespół wystąpi z materiałem koncertowym promującym ostatni album “Mental House", którym podkreśla swój niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Będziemy mogli zapewne usłyszeć charakterystyczny i towarzyszący temu bandowi od lat groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.


Dodatkowo na Festynie Letnim można będzie wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami i skosztować wyśmienitych dań ze stoisk kulinarnych. Dla dzieci przygotowano zabawy i atrakcje pod opieką animatorów oraz tzw. dmuchańce. Początek imprezy 30 lipca od godziny 16:30 w Parku Miejskim.

Kinga Rusek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *