Wyprawka dla kresowiaka

Wyprawka dla kresowiaka

- kategoria Miasto
@Gazeta Rumska
Wyprawka dla kresowiaka

Wzorem roku ubiegłego organizujemy kolejną zbiórkę do puszek kwestarskich na zakup wyprawek szkolnych dla polskich dzieci na kresach wschodnich. Wybraliśmy jeden rejon, na którym chcemy skoncentrować naszą działalność, jest to rejon Święciański.

Nie bez powodu pomoc trafia właśnie tam. Od 1999 r. jest to rejon partnerski Rumi. Mimo, że początkowo miała miejsce współpraca kulturalna i mieszkańcy Rumi doposażali tamtejsze szkoły w sprzęt komputerowy, to niestety dziś partnerstwo zdaje się być tylko teoretyczne.
Chcąc kontynuować rozpoczętą tradycję jako mieszkańcy Rumi sami udaliśmy się kilka lat temu na Litwę. W Nowych Święcianach kilka lat temu został otwarty dom Polski. Nawiązaliśmy więc kontakt i tak już kolejny rok z rzędu planujemy pomóc polskim dzieciom na kresach.
Nasza zbiórka ruszyła już 23 czerwca i trwać będzie do 19 sierpnia 2017 roku. Tak jak przy innych naszych zbiórkach udostępniać będziemy listę punktów handlowo - usługowych, w których będzie można znaleźć nasze puszki. Zbierać będziemy również w soboty na targowisku w Rumi.
Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem lub w inny sposób czynnie pomóc w zbiórce zapraszamy do kontaktu: kontakt@narodowarumia.pl

Izabela Sosnowska

Wyprawka dla kresowiaka