Podsumowanie Projektu wakacyjnego PZPOW  Gazeta RumskaPodsumowanie Projektu wakacyjnego PZPOW

W dniach 03.07 – 14.07.2017 roku w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie odbywał się projekt wakacyjny dla dzieci zamieszkałych na terenie powiatu wejherowskiego.

Podczas tych dwóch tygodni 13 instruktorów zatrudnionych w naszej placówce, prowadziło bezpłatne zajęcia sportowe oraz kulturalne. Od poniedziałku do piątku osoby, które zgłosiły się do naszego projektu, w godzinach od 10.00 do 14.00 miały możliwość spędzenia aktywnie czasu wolnego.

Uczestnicy zostali wprowadzeni np. w świat wełny i filcowania na mokro, samodzielnie tworzyli i ozdabiali rzeczy codziennego użytku, poznawali różne techniki malarsko-plastyczne, a także uczestniczyli w dwóch warsztatach śpiewu. Podczas zajęć sportowych dzieci brały udział w licznych grach i zabawach ruchowych, dzięki którym mogły poprawić swoją koordynację ruchową oraz sprawność. Zabawy miały charakter ogólnorozwojowy. Liczyła się dobra zabawa i propagowanie wśród najmłodszych zdrowego trybu życia.

Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie przychodzili na sportowe zajęcia, które były prowadzone na świeżym powietrzu albo w naszej placówce. Instruktorzy wykorzystywali w terenie najczęściej obszar Parku Majkowskiego, w którym można było przeprowadzić szereg bardzo ciekawych gier i zabawach ruchowych, m. in. podchody, które bardzo spodobały się wszystkim dzieciom.

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *