Pobiegnij w Lipuszu już 29 lipca!  Pobiegnij w Lipuszu już 29 lipca!

W Lipuszu odbędzie się V bieg pod nazwą Pętla Tuszkowska Matka na dystansie 11,5 km. Do udziału w biegowej imprezie chęć zgłosiło już ponad 300 zawodników z różnych zakątków Polski. Trasa biegu tak jak w poprzednich latach poprowadzona będzie w pięknych lipuskich lasach.

Tegorocznemu biegowi towarzyszyć będzie ŚWIĘTO LIPUSZA z mnóstwem atrakcji. Odbędą się m.in. liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych, a na scenie wystąpią m.in. zespół LILI oraz DANZEL. Oprócz biegu głównego, którego start zaplanowano na 16:40 odbędą się biegi towarzyszące dla Dzieci oraz bieg dla wszystkich chętnych na 1200 m.

Na uczestników biegu głównego czekać będzie również powitalna kawa, herbata i poczęstunek po biegu.

Celem imprezy jest m. in. popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz promocja urokliwych terenów gminy Lipusz. Będzie to już siódme wydarzenie sportowe w ramach tegorocznego cyklu „Kaszuby Biegają„.

W imprezie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma piękny, pamiątkowy medal, natomiast najlepsi nagrody finansowo – rzeczowe.

Na imprezę zapraszają Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.
Szczegóły na: http://bieglipusz.cyklkb.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *