Imprezy plenerowe pierwszej połowy sierpnia organizowane przez WCK

Imprezy plenerowe pierwszej połowy sierpnia organizowane przez WCK

- kategoria WCK
@Gazeta Rumska
Imprezy plenerowe pierwszej połowy sierpnia organizowane przez WCK  Imprezy plenerowe pierwszej połowy sierpnia organizowane przez WCK

Sierpień jest miesiącem obfitującym w wiele darmowych imprez plenerowych, skierowanych zarówno do mieszkańców jak i turystów. Oferta kulturalna proponowana przez Wejherowskie Centrum Kultury jest na tyle szeroka, aby zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Pierwsze z sierpniowych wydarzeń skierowane jest do dzieci, bo już w najbliższą niedzielę 6 sierpnia o godz. 15:00 w Parku Miejskim pojawi się Miasteczko Zabaw Niezwykłych. Jest to wydarzenie realizowane w ramach projektu „Magiczny świat Książek Astrid". Pamiętacie przygody Pippi i Dzieci z Bullerbyn? W naszym miasteczku będzie można bawić się jak oni. Zapraszamy do poszukiwania skarbów i chodzenia po linie. Zachęcamy również do przebrania się w kostiumy postaci z książek Astrid. W przypadku deszczu animacje odbędą się w Filharmonii Kaszubskiej.

Tego samego dnia o godzinie 17:00 na Małej Scenie Parku Miejskiego wystąpi Teatr Lalki Tęcza w Słupsku. Aktorzy przygotowali wyjątkowy, interaktywny spektakl pt. „Przygody Kubusia". Najmłodsi wpływają na losy głównego bohatera i razem z nim poznają wyjątkowe postacie, które uczą i bawią. Oba wydarzenia gwarantują udane popołudnie dla całej rodziny.

W następną niedzielę 13 sierpnia, zrobi się w Wejherowie głośno, a to za sprawą zespołu Foliba. O 13:00 na Placu Jakuba Wejhera odbędą się warsztaty gry na bębnach afrykańskich, podczas których zespół będzie uczył podstawowych uderzeń i techniki gry na dundun i djembe. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem wck@wck.org.pl. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych W przypadku deszczu warsztaty odbędą się w Sali Konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej.

Jednak to nie koniec atrakcji z zespołem Foliba tego dnia, ponieważ o 17:00 wykonają koncert w Parku Miejskim. Ich niecodzienne instrumenty i wielobarwne struktury rytmiczne tworzą wyjątkową energię i przenoszą słuchaczy do dzikiej Afryki. Jak sami mówią, „Podnosimy temperaturę otoczenia o 15 stopni Celsjusza!".

Ostatnim wydarzeniem plenerowym pierwszej połowy sierpnia (wtorek 15.08) jest Potańcówka Przedmiejska. Warszawski Teatr Pijana Sypialnia zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców i gości bez względu na wiek. Polka, walczyk, sztajer i fokstrot to tylko niektóre z tańców, których będziemy mogli nauczyć się pod kierunkiem artystów z Teatru Pijana Sypialnia. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, wystarczą wygodne buty.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Koncerty i Miasteczko Zabaw Niezwykłych odbędą się w Parku Miejskim, natomiast na Warsztaty Bębniarskie z Folibą oraz Potańcówkę Przedmiejską zapraszamy na Plac Jakuba Wejhera. Wszystkie informacje na temat tych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej Wejherowskiego Centrum Kultury: wck.org.pl

Zbigniew Gach

Imprezy plenerowe pierwszej połowy sierpnia organizowane przez WCK