Grzegorz dwa razy piąty na Mistrzostwach Europy Masters w Lekkoatletyce  Grzegorz dwa razy piąty na Mistrzostwach Europy Masters w Lekkoatletyce

W dniach od 27 lipca do 6 sierpnia w duńskim mieście Aarhus odbywały się Mistrzostwa Europy Masters w Lekkoatletyce w których wystartował mieszkaniec Rumi Grzegorz Grinholc reprezentujący Rumski Klub Sportowy.

Fot.:  Adam Śleziony

W dniu 31 lipca stanął do rywalizacji w chodzie sportowym na dystansie 5000 m w kategorii M 40. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Po ciężkiej walce ostatecznie przekroczył linię mety na 5 miejscu. Po dwóch dniach przerwy, 3 sierpnia ponownie stanął na starcie. Do pokonania miał 20 km. Wyścig utrudniały bardzo silne opady deszczu, które towarzyszyły zawodnikom przez większą część dystansu. Zwyciężył reprezentant Holandii Liesting Rick z rewelacyjnym wynikiem 1:31:04. Niemal do końca toczyła się zacięta walka o 5 miejsce pomiędzy Stefanem Borsch (Niemcy), Martinem Nedvidek (Czechy) i Reprezentantem Polski Grzegorzem Grinholc.

Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Grzegorz, ponownie przekraczając linię mety na 5 miejscu. Na mecie był ogromnie zadowolony z rezultatu 1:37:31. Jest to jego najlepszy wynik od 4 lat na tym dystansie. Dodatkowo utrudniało mu rywalizację przeziębienie, z którym zmagał się od trzech dni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *