SMOLIK // KEV FOX gwiazdą tegorocznego Open Arts Festival

SMOLIK // KEV FOX gwiazdą tegorocznego Open Arts Festival

- kategoria WCK
@Gazeta Rumska
SMOLIK // KEV FOX gwiazdą tegorocznego Open Arts Festival SMOLIK // KEV FOX gwiazdą tegorocznego Open Arts Festival

Fani dobrego brzmienia koniecznie powinni odwiedzić Wejherowo w sobotę 2 września. W Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie wystąpią Target, Percepcja, Mamoń oraz SMOLIK // KEV FOX. Jak co roku, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

SMOLIK // KEV FOX gwiazdą tegorocznego Open Arts Festival

Open Arts Festival, to coroczny festiwal muzyki organizowany na początku września w Wejherowie. Koncerty odbywają się w Parku Miejskim w Wejherowie, a wydarzenie ma charakter „muzycznego pikniku”. Do tej pory Wejherowskie Centrum Kultury zorganizowało już 13. edycji przeglądu zespołów grających różne odmiany muzyki. W poprzednich edycjach wystąpiły zespoły takie jak: Armia, Róże Europy, Turbo, Mech, Myslovitz, TSA, Lao Che, Hunter, Lipali, Flapjack, Closterkeller, Illusion, Happysad.

Impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców oraz młodzieży nie tylko Wejherowa, ale również Trójmiasta i okolic.

Smolik/Kev Fox to dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora. Album, obecnie już platynowy, to jedna z najlepiej ocenianych płyt roku, za który artyści odebrali FRYDERYKA 2016 w kategorii elektronika i alternatywa. Ich pierwszy singiel Run przez wielu uznawany jest jako utwór roku. Kolejne single to Mind The Bright Lights oraz Regretfully Yours z gościnnym udziałem Y (Bokka). W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii. W lutym odbyła się sesja nagraniowa w Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel, natomiast 9 marca miała miejsce Live Sesja w YouTube Space w Berlinie, podczas której artyści premierowo wykonali utwór pt. ”Queen Of Hearts”, będący zapowiedzią kolejnej pełnej płyty tego znakomitego duetu.

Open Arts Festival w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego już 2 września o godz. 17.00 zaprasza Wejherowskie Centrum Kultury.

SMOLIK // KEV FOX gwiazdą tegorocznego Open Arts Festival