25 lat … w Kościerzynie i okolicach

25 lat … w Kościerzynie i okolicach

- kategoria Ciekawostki
@Gazeta Rumska
25 lat … w Kościerzynie i okolicach  25 lat … w Kościerzynie i okolicach

Bure Misie i Niedźwiedzie świętują w tym roku 25 lat wspólnego życia na Osadzie Burego Misia w Nowym Klinczu – domu dla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Wspólnoty Burego Misia i ich przyjaciół. Szczególne obchody urodzin osadowej rodziny organizowane są w dniach 8-10 września 2017 r. w ramach corocznej Jeseniowej Świętnicy u Miedzwiedzków na Osadzie.

Swoje 25-lecie obchodzi tym roku również Gmina Kościerzyna – świętowanie urodzin rozpoczęło się już w lutym, Festyn na Osadzie jest kolejnym punktem tegorocznych obchodów.

Ten urodzinowy weekend będzie pełen atrakcji.

Wieczór kabaretowy z Grupą Mozarta w roli głównej, koncerty Weroniki Korthlas i zespołu Fukus, występy zespołów folklorystycznych z różnych stron Polski – to tylko część planowanych wydarzeń artystycznych. Poza tym - charytatywny Bike'owy Maraton Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym, pokazy akcji Straży Pożarnej.

Bure Misie i Niedźwiedzie podzielą się też efektami swojej codziennej pracy: serami zagrodowymi z mleka osadowych krów, zdrowymi konfiturami, sokami, syropami, sałatkami – z naturalnych owoców, warzyw i ziół, czy produktami pszczelarskimi z buromisiowej pasieki.

Na imprezę urodzinową zaproszony jest każdy, kto chce atrakcyjnie spędzić wrześniowy weekend, a przy okazji zbliżyć się do tego, czym od 25 lat żyją mieszkańcy Osady Burego Misia.

Relacja z dotychczasowych obchodów urodzin gminy – na stronie www.koscierzyna.pl
Szczegóły wrześniowej imprezy na buromisiowym facebooku https://pl-pl.facebook.com/buremisie i stronie internetowej http://bikeowewyprawy.pl

25 lat … w Kościerzynie i okolicach