Nie żyje Grzegorz Szalewski  Gazeta RumskaNie żyje Grzegorz Szalewski

Nie żyje Grzegorz Szalewski, pierwszy starosta wejherowski, przedsiębiorca, pediatra, właściciel NZOZ nr 1 w Rumi. Zmarł dziś, 28 sierpnia, ok. godziny 12.45.

Urodził się w Kościerzynie. W Rumi uczył się w szkole podstawowej i liceum. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Kierował NZOZ nr 1 w Rumi. W listopadzie 1998 został pierwszym starostą wejherowskim. Po zakończeniu kadencji wrócił do pracy w Rumi, był radnym powiatowym, jednak złożył mandat radnego powiatowego w 2012 r i powrócił do pracy w Rumi.

Biogram (fragment) Grzegorza Szalewskiego z jego profilu na facebooku.

Grzegorz Szalewski, zam. w Rumi, żona Ewa, Adiunkt Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Anatomii, córka Katarzyna studentka wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, syn Karol, student Politechniki Gdańskiej – robotyka, automatyka. Z rumską służbą zdrowia związany od 1982 roku jako lekarz pediatra. Absolwent SP nr 6 i LO w Rumi. W latach 1975 -1981 studiował w Akadami Medycznej w Gdańsku. Rodzina związana zawodowo i społecznie z Rumią i powiatem wejherowskim od wielu lat. Ojciec Bronisław – Dyrektor Obwodowego Urzędu Poczty w Wejherowie od 1970 r., a od 1993 r. Dyrektor Rejonowego Urzędu Poczty w Gdyni. Matka Bogumiła Naczelnik Urzędu Pocztowego w Rumi, obecnie oboje emeryci. Matka żony Mirosława Nau-Badowska po ukończeniu Akadami Medycznej w Łodzi – przez długie lata lekarz stomatolog w Rumi. Ojciec żony adwokat, przez 25 lat Kierownik Zespołu Adwokackiego w Wejherowie. Rodzina zaangażowana w pracę społeczną na rzecz Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *