Nowy plac zabaw w Rumi (dzielnica Lotnisko)

Nowy plac zabaw w Rumi (dzielnica Lotnisko)

- kategoria Listy od czytelników
@Gazeta Rumska
Nowy plac zabaw w Rumi (dzielnica Lotnisko)  Nowy plac zabaw w Rumi (dzielnica Lotnisko)

Już niedługo odbędzie się uroczyste oddanie do użytku kolejnego placu zabaw powstałego w wyniku Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o plac przy ul. Różanej, w pobliżu żłobka "Smoczek".

Powstawanie placów zabaw samo w sobie jest jak najbardziej dobrą praktyką, jednak czy w tym konkretnym wypadku jest to uzasadnione? Taki plac dla dzieci z pobliskiego żłobka to bardzo dobre rozwiązanie, jednak dla mieszkańców dzielnicy Lotnisko już niekoniecznie. Obok, po drugiej stronie ulicy mamy przecież boisko sportowe które tak właściwie jest niemal nieużywane. Można na nim w dni słoneczne spotkać sporadycznie kilku lokalnych meneli, "od wielkiego dzwonu" korzysta z niego młodzież kiedy już naprawdę się nudzi i nawet piwa z pobliskiego sklepu nie chce się kupić "bo za daleko". Wielokrotnie przechodzę obok tego boiska i niestety, niemal zawsze tak samo tam wygląda, niewielkie zainteresowanie.
Tym bardziej, budowa całego tego kompleksu jest troszkę problematyczna, że właśnie w najbliższym Budżecie Obywatelskim mamy projekt pt "Kompleks sportowo-rekreacyjny" który będzie się mieścił (oczywiście o ile zdobędzie odpowiednią ilość głosów) przy skrzyżowaniu ulicy Kostki Napierskiego i ulicy Kilińskiego - to jest w odległości ok. 500-600 metrów obok siebie.
Rodzi się pytanie: czy w tej dzielnicy naprawdę jest aż takie zapotrzebowanie na obiekty tego typu? Boisko, plac zabaw, a teraz kompleks sportowo-rekreacyjny.

Nowy plac zabaw w Rumi (dzielnica Lotnisko)