Voo Voo „7” w Filharmonii Kaszubskiej

Voo Voo „7” w Filharmonii Kaszubskiej

- kategoria WCK
@Gazeta Rumska
Voo Voo "7" w Filharmonii Kaszubskiej Voo Voo "7" w Filharmonii Kaszubskiej

7 marca tego roku ukazał się najnowszy album Voo Voo zatytułowany „7”. Koncert, na której muzycy Voo Voo zaprezentują utwory z nowej płyty, odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w niedzielę 24 września o godz. 18:00.

Niedawno obchodzili 30-lecie istnienia. Mimo ogromnego doświadczenia niezmiennie poszukują nowych form ekspresji, nieustannie patrzą w przyszłość, a każdy ich album to otwarcie kolejnego etapu. – Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić – żartuje Wojciech Waglewski, lider zespołu, wokalista, autor tekstów i główny kompozytor. To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku albumu „Dobry wieczór” spowodowało, że album uzyskał status Złotej Płyty, a piosenka „Gdybym” (z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova), długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce „Listy Przebojów Programu 3”.

Tym razem kluczem do nowej płyty Voo Voo jest czas i jego nieustanny upływ. Na albumie znalazło się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich nosi tytuł od kolejnych dni tygodnia. Taka konstrukcja premierowego materiału będzie miała również wpływ na koncert promujący nową płytę – utwory będą grane po kolei, od „Poniedziałku” do „Niedzieli”.

Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4 Polskiego Radia, a także w Trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski, a Piotr „Emade” Waglewski – syn Wojciecha Waglewskiego – całość zmiksował i współpracował przy produkcji.

Kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu jest oczywiście Wojciech Waglewski. Oprócz niego podczas koncertu w Filharmonii Kaszubskiej wystąpią: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski.

Bilety w cenie 35 zł uczniowskie, 40 zł ulgowe, 45 zł normalne można nabyć na stronie wck.org.pl lub w kasie Filharmonii.

Zapraszamy.

Voo Voo "7" w Filharmonii Kaszubskiej