80. Jubileusz Salezjanów  Gazeta Rumska80. Jubileusz Salezjanów

W ostatnią niedzielę odbył się organizowany przez parafię p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi festyn poświęcony 80-leciu obecności Salezjanów w naszym mieście.

Z tej okazji w rumskim sanktuarium o godz. 11.00 odbyła się główna, jubileuszowa msza św., której przewodniczył ks. inspektor Roman Jachimowicz. Natomiast Słowo Boże przez cały dzień głosił ks. Jarosław Wąsowicz – archiwariusz inspektorialny.

Po południu, ok. godz. 14.30 rozpoczął się okolicznościowy festyn parafialny z różnymi atrakcjami. Duszpasterze zaprosili wszystkich do wspólnego świętowania.

Na miejscu było śpiewanie utworów zespołu Arka Noego, konkursy oraz gry, w których brały udział całe rodziny wraz z dziećmi. Nie obyło się bez nagród, a wszystko zakończył poczęstunek.

Wydarzeniu towarzyszyła radość oraz poczucie wspólnoty międzyludzkiej, bowiem wszyscy czuli się, jakby tworzyli jedną rodzinę.

Dodać należy, że jubileuszowe uroczystości poprzedziło czuwanie nocne, które rozpoczęło się w sobotę, a zakończyło w niedzielę nad ranem. Także w sobotę, od godz. 9.00 trwał turniej piłkarski dla dzieci ze szkół podstawowych, do którego można było zapisać się przed zawodami.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *