Policjanci realizowali kurs samoobrony dla pracownic MOPS-u w Rumi  Gazeta RumskaPolicjanci realizowali kurs samoobrony dla pracownic MOPS-u w Rumi

Funkcjonariusze w ostatnich tygodniach uczyli kobiety jak nie paść ofiarą przestępstwa, jak nie dać się napastnikowi, obronić się i uciec bez szwanku. Zajęcia były przygotowane przez mundurowych z myślą o poprawie bezpieczeństwa pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi.

Zajęcia z samoobrony, które prowadzili wejherowscy policjanci odbywały się przez ostatnie tygodnie. Funkcjonariusze przygotowali je, dla poprawy bezpieczeństwa pracownic rumskiego MOPS-u. Mundurowi przeprowadzili praktyczne zajęcia, w których wskazywali jak się zachować w sytuacji napadu. Głównym celem tych zajęć było zdobycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie obrony przed atakiem napastnika. Treningi odbywały się raz w tygodniu i trwały po 1,5 godziny na sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Łącznie przeprowadzono 14 takich spotkań. W zajęciach brało udział od 15 do 27 kobiet. Kurs realizowali Instruktorzy Technik Taktyk Interwencji :sierż. szt. Andrzej Polakowski, st. sierż. Bartosz Frank.

Mimo ogromnego zaangażowania pań w treningi, policjanci życzyli wszystkim, by nigdy nie doszło do sytuacji, w której będą zmuszone wykorzystać swoje umiejętności zastosować w praktyce. Zajęcia zakończono w pierwszym tygodni września br., a każda osoba w nim uczestnicząca otrzymała dyplom za uczestnictwo w szkoleniu.

Źródło: wejherowo.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *