Rumskie Spotkania Muzyczne  Rumskie Spotkania Muzyczne

12 i 13 września na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi zorganizowano dla dzieci i młodzieży koncerty muzyki klasycznej pt. „Muzycznie wchodzimy w nowy rok szkolny”.

W tym roku Marek Gerwatowski- dyrektor artystyczny wydarzenia wraz z zaproszonymi artystami przygotował dla publiczności muzyczną podróż po świecie. Podczas koncertów zabrzmi muzyka m.in. G. Rossiniego, kompozytora który w tym roku obchodzi 185 rocznicę urodzin, S. Moniuszki czy J.Offenbacha.

Oprócz muzyki na scenie zagości również taniec: czeska polka czy kalinka z Rosji. Zgromadzona na hali publiczność będzie mogła podziwiać również step.

„Dla mnie to wielka radość, że drugi rok z rzędu udaje się nam zrealizować koncert dla dzieci i młodzieży. Przybliżenie muzyki klasycznej to projekt, o którym jako rodowity rumianin i artysta opery od dawna marzyłem”- mówi Marek Gerwatowski dyrektor artystyczny wydarzenia.

Podczas wrześniowych koncertów wystąpią artyści scen operowych i filharmonicznych:

Klaudia Trzasko– sopran, Paweł Michalczuk– bas, Kamila Maik i Michał Kępka– taniec, Maciej Glaza– step, Paulina Leda– fortepian, Tomasz Mrowiński– altówka, Alicja Różycka– wiolonczela, Szymon Laskiewicz– klarnet, Tomasz Myszk– instrumenty perkusyjne.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Rumi Michała Pasiecznego.

Organizatorem jest: Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *