Barbara Krafftówna i Filharmonia Kaszubska

Barbara Krafftówna i Filharmonia Kaszubska

- kategoria WCK
@Gazeta Rumska
Barbara Krafftówna i Filharmonia Kaszubska  Barbara Krafftówna i Filharmonia Kaszubska

Znakomita aktorka filmowa i teatralna, artystka kabaretowa i piosenkarka, Barbara Krafftówna wraz z autorem, Remigiuszem Grzelą będą w Filharmonii Kaszubskiej prezentować książkę pt. "Krafftówna w krainie czarów".

Barbara Krafftówna i Filharmonia Kaszubska  Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie - Felicję w "Jak być kochaną". Wzorcowa aktorka w dramatach Witkacego. Pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej tytułowej "Iwony, księżniczki Burgunda" i wykonawczyni słynnego walca "Embarras".

Książka to zapis rozmowy artystki z Remigiuszem Grzelą. Pojawiają się w niej takie nazwiska jak Gombrowicz i Witkacy, ale nie brakuje i wspomnień z teatru, czy kabaretu. A także z planu serialu "Czterej pancerni i pies".

Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych Panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudziła się w czasie deszczu. W filmowej roli Honoratki swoim gorącem topiła serce nie tylko Gustlika. Prawdziwa mistrzyni teatru, piosenki i kabaretu. Genialna interpretatorka kryminałów Joanny Chmielewskiej, które często nagrywała dla radia, i głos Czerwonego Kapturka ze słynnej bajki słuchanej z winylowych płyt. Głos, którego nie można pomylić z żadnym innym.

"Krafftówna w krainie czarów" jest barwną i niezwykłą książką, pełną, dowcipnych anegdot i opowieści nie tylko o teatrze i filmie. Autor rozmowy Remigiusz Grzela w sposób inspirujący i dociekliwy przywołuje czasami zdumiewających wydarzeń i… otwiera serce artystki.

Nie ma polskiej kultury bez Barbary Krafftówny, która z ciekawością dziecka i zarazem mądrością dorosłej Alicji wędruje przez świat, przyglądając mu się, zadając pytania i zagadki. Właściwie nie ma oczekiwań, więc i nie przeżywa rozczarowań. Po prostu jest Krafftówną w Krainie Czarów!

Filharmonia Kaszubska, Sala Konferencyjna: niedziela, 24 września 2017 roku, godzina 17:00. Wstęp wolny!!!

Barbara Krafftówna i Filharmonia Kaszubska