I Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders - Grand Prix Polski Cheerleaders 2017  I Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders - Grand Prix Polski Cheerleaders 2017

W hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi właśnie zakończyła się rywalizacja w ramach I Otwartych Mistrzostw Pomorza Cheerleaders zorganizowanych pod patronatem Burmistrza Rumi i Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Turniej był jednym z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2017.

Organizatorami Mistrzostw byli: Fundacja „For Dream”, UKS „Active 10 Gdynia”, Mazurenko Amwrestling Promotion oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders – organizacja sportowa, która zrzesza wszystkich profesjonalnie zajmujących się cheerleadingiem w Polsce.

Do walki stanęło ponad 250 cheerleaderek, które konkurowały w dwóch dywizjach tanecznych: Pom Dance Elite i Premiere oraz Cheer Dance Freestyle Pom rozgrywanych według przepisów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Cheerleaderki przyjechały, między innymi, z Krakowa, Słupska, Kobylnicy, Gdyni, Łochowa, Płocka, Pasłęka, Gdańska i Redzikowa.

Wszystkie zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności, a dynamiczne choreografie przesycone skokami, akrobacjami, szelestem kolorowych pomponów i niesamowitą energią na długo zapadną w pamięć publiczności.

Galę finałową zawodów otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi Pan Ariel Sinicki oraz V–ce Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Pani Anna Polatowska – Zegar.

Wszystkie zespoły oceniało profesjonalne ośmioosobowe jury składające się z sędziów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Rywalizację w duchu zasady „Fair play” obserwowała liczna publiczność, która składała się z mieszkańców Rumi, rodziców zawodniczek oraz znamienitych gości. „To niebywały zaszczyt gościć w Rumi tak uzdolnione dzieci, młodzież, ale również i osoby dorosłe, które z ogromnym zaangażowaniem realizują swoją pasję, jaką jest cheerleading” powiedział Pan Marek Dąbkowski – Prezes UKS „Active 10 Gdynia” – jednego z organizatorów imprezy.

Organizację zawodów wsparło wielu zaprzyjaźnionych sponsorów. Między innymi: Miasto Rumia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pracownia Poligrafii i Reklamy „Petit”, Drukarnia „Typograf”, Catering „Jaks”, Kwiaciarnia „Asia”, Firma „Kołomański Rowery”, Firma „M&M Servicefory ARDS sp. z o. o. „, Firma „Kaszmir – Ambasada Piękna”, Firma „WellU sp. z o. o.”, Firma „Flash Art.”, „Kaszmir Ambasada Piękna”, Zakład Szklarski „Petrowski”.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy oraz upominki od Miasta Rumi.

Patronat nad imprezą objęli: Radio Kaszebe, Gazeta Rumska, Twoja Telewizja Morska, Portal Młoda Gdynia

Wyniki zawodów:

DYWIZJA POM DANCE

I. Pom Dance Elite – Dzieci

I miejsce – MAXIMKI – SŁUPSK – DARIA BRODZIK
II miejsce – WESOŁE TRÓJECZKI – ŁOCHÓW – ALDONA GUZEK
II miejsce – MOTYLKI MAXI – SŁUPSK – JOANNA BORKOWSKA

II. Pom Dance Elite – Junior Młodszy

I miejsce – MAŁE GWIAZDKI – KRAKÓW – AGNIESZKA TARKOWSKA
II miejsce – MAXI HIT KOBYLNICA – KOBYLNICA – ANNA KRYCH
III miejsce – TEAM REDZIKOWO – SŁUPSK – MAGDALENA BRODZIK
IV miejsce – ENERGY CHEERLEADERS PASŁĘK – PASŁĘK – AGNIESZKA LEJMAN

III. Pom Dance Premier – Junior Młodszy

I miejsce – UKS „ACTIVE 10 GDYNIA – DZIESIĄTECZKA” – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

IV. Pom Dance Premier – Junior

I miejsce – BALTICA JUNIOR – GDAŃSK – ALICJA PŁONKA / MARTA TARAS / MAGDALENA KOWALSKA
II miejsce – UKS „ACTIVE 10 GDYNIA – DZIESIĄTKA” – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

V. Pom Dance Premier – Senior

I miejsce – SILVER TEAM – GDAŃSK – ANITA ZELENT / HALINA KOPUT
II miejsce – EMOTION – GDAŃSK – ALICJA CENDROWSKA / NICOLE ŚWIERKOWSK / JULIA CHYLMAŃSKA

VI. Pom Dance Premier – Senior II

I miejsce – APLAUZ – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

DYWIZJA CHEER DANCE

I. Cheer Dance Freestyle Pom – Junior Młodszy

I miejsce – JOY – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK
II miejsce – MINI STARS – KRAKÓW – JANUSZ WĄSOWSKI
III miejsce – MINI MAXI – SŁUPSK – ALEKSANDRA KOPROWICZ
IV miejsce – TRÓJKA – ŁOCHÓW – ALDONA GUZEK

II. Cheer Dance Freestyle Pom – Junior

I miejsce – MAXI JUNIOR – SŁUPSK – MONIKA WRÓBEL
II miejsce – IMPERIA – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

Izabela Sobiecka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *