Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych w Zapasach Stylu Wolnego oraz Zapasach Kobiet  Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych w Zapasach Stylu Wolnego oraz Zapasach Kobiet

Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych w Zapasach Stylu Wolnego oraz Zapasach Kobiet odbyły się w dniach 15 – 17. 09. 2017 w Stargardzie Szczecińskim.

Dnia 15 – 17. 09. 2017 na sali sportowej, Klubu Zapaśniczego Feniks w Stargardzie Szczecińskim, odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalny oraz Podstawowych w Zapasach Stylu Wolnego oraz Zapasach Kobiet.

Podczas zawodów wystartowało około 350 zawodników z całej Polski oraz zespoły zagraniczne. Klub UKS Olimpik Lubichowo reprezentowało trzech zawodników: Miłosz Gort uczący się w Publicznym Gimnazjum w Lubichowie, Marcin Gort Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie oraz Tomasz Przewoźny Publiczna Szkoła Podstawowa w Zelgoszczy.

Miłosz Gort stoczył trzy walki w kategorii wagowej do 59 kg, zaczął od zwycięstwa, a następnie przegrał dwa pojedynki zajmując ostatecznie miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju. Natomiast Marcin Gort oraz Tomasz Przewoźny spisali się doskonale, wręcz na medal koloru brązowego. Chłopacy wystartowali w kategorii wagowej do 30 kg, ulegając w jednym pojedynku, a następne wygrywając pozostałe. Co ostatecznie pozwoliło zając trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski i zdobywając swój upragniony medal.
Seweryn Murawski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *