17 Rumiańska Drużyna im. Krystyny Krahelskiej

17 Rumiańska Drużyna im. Krystyny Krahelskiej

- kategoria Historia ZHP w Rumi
@Gazeta Rumska
17 Rumiańska Drużyna im. Krystyny Krahelskiej  17 Rumiańska Drużyna im. Krystyny Krahelskiej

Historia Drużyny sięga 1981 roku, kiedy drużynową została hm. Zofia Borakowska. Drużyna należała do Szczepu nr 6, przy Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi. Posiadaliśmy własną, samodzielnie wyposażoną harcówkę. Co roku braliśmy udział w licznych imprezach Hufca (rajdy), Chorągwi Gdańskiej (Rajd Rodło), miasta Rumia - Rajd Ekologiczny, Rajd Szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zdobywając wyróżnienia i puchary.

Corocznie, jako cała drużyna bierzemy udział w HAL Hufca Rumia, a od 1986 roku organizujemy samodzielne obozy drużyny po całej Polsce, a było ich już 27 w różnych miejscach: w Bieszczadach, na Suwalszczyźnie, Sudetach, na Mazurach, w Beskidzie Śląskim, na Podlasiu, koło Częstochowy, w Olsztyńskim, w Borach Tucholskich, Zalesiu koło Krakowa, w Zachodniopomorskim.

Podczas HAZ organizowaliśmy wycieczki edukacyjne kilkukrotnie do Warszawy, Gniezna, Poznania, Biskupina, Pelplina, Torunia, Malborka, Elbląga, Gietrzwałdu, Olsztyna, Pasłęka, Fromborka.

Na obozach innych Hufców godnie reprezentowaliśmy Rumię np. zdobyliśmy Srebrny Mikrofon. Udział naszej drużyny w Festiwalach Piosenki: na X Festiwalu II miejsce, w 2013 roku I miejsce, przedstawiając legendę o Złotej Kaczce, w 2016 roku III miejsce. Bierzemy udział w zbiórce produktów żywnościowych dla potrzebujących w mieście, otrzymaliśmy za to wyróżnienie od BGŻ.

Za rok 2010 uzyskaliśmy tytuł najlepszej drużyny Hufca. Jesteśmy dumni z wychowania w naszej drużynie 3 instruktorów harcerskich, z których wszyscy prowadzą własne drużyny.

17 Rumiańska Drużyna im. Krystyny Krahelskiej