Otwarcie ulicy Bądkowskiego  Otwarcie ulicy Bądkowskiego

Kolejna inwestycja, która zdecydowanie poprawi infrastrukturę drogową w Rumi została oddana do użytku. Z programu tzw. Schetynówek wyremontowana została ul. Bądkowskiego.

Modernizacja drogi Bądkowskiego kosztowała Rumię niespełna 400 000 złotych. Kwotę w wysokości ok. 240 000 dołożyło Starostwo Powiatowe, a kolejne 480 000 złotych dofinansowano właśnie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Całościowo inwestycja kosztowała ok. 1 130 000 złotych.

W ramach prac została wykonana nawierzchnia jezdni (700 metrów) wraz z chodnikiem. Dodatkowo, dobudowano także kanalizację deszczową oraz przebudowano gazociąg.

Już w zeszłym roku, konkretnie w grudniu, Burmistrz Miasta odebrał pierwszą Schetynówkę. Była to modernizacja ulic Rodziewiczówny i Targowej zrealizowana przy dofinansowaniu nie tylko od Wojewody Pomorskiego, ale również przy udziale Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Koszt inwestycji wyniósł 1 270 861 złotych przy wkładzie Gminy Rumia w wysokości 215 000 złotych. Obecnie zaś trwa przebudowa najbardziej niebezpiecznego skrzyżowania w Rumi – ulic Pomorskiej, Gdańskiej i Częstochowskiej. Głównym celem remontu, obok zwiększenia przepustowości, jest wyeliminowanie dużej ilości wypadków w tym miejscu. Całość inwestycji pochłonie 1 600 000 złotych, z czego niespełna 500 000 złotych z budżetu miasta. Prace planowo mają potrwać do końca listopada.

Rumia jest jedną z gmin skuteczniej walczących o dofinansowanie w ramach programu tzw. Schetynówek. Inwestycje wpłyną nie tylko na bezpieczeństwo czy zminimalizowanie korków, ale przede wszystkim poprawią komfort jazdy w mieście.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *