Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w Redzie!

Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w Redzie!

- kategoria Ciekawostki, Zdrowie, żywienie, ekologia
@Gazeta Rumska
Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w Redzie!  Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w Redzie!

W dniach 21 i 22 października na parkingu przy Aquapark Reda ustawią się food trucki, które przyjadą z całej Polski. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.

Tradycja mobilnych restauracji narodziła się w USA, ale obecnie znana jest już na całym świecie. Dania w food truckach przygotowywane są ze świeżych, starannie dobranych składników, zgodnie z ideą „slow foodu”.

Każdy food truck wyróżnia się oryginalnym pomysłem i często zaskakującymi smakami. Do Redy przyjedzie około 15 restauracji na kółkach. Uczestnicy będą mogli posmakować węgierskiego langosza, belgijskich frytek, soczystych burgerów, indyjskich pierożków samosa, francuskich naleśników, kanapek z marynowanymi, długo pieczonymi mięsami oraz wiele więcej. Nie zabraknie również deserów, w tym hiszpańskich churros czy owoców w belgijskiej czekoladzie.

Festiwal Smaków Food Trucków to również świetna okazja do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Organizatorzy Festiwalu zapewnią gościom miejsce do konsumpcji oraz muzykę. Na wypadek niepogody na terenie wydarzenia stanie duży namiot, w którym będzie można schronić się przed wiatrem i deszczem, aby na spokojnie móc rozkoszować się wybranymi daniami i dobrym towarzystwem.

Informacje na temat Festiwalu Smaków Food Trucków można na bieżąco śledzić na fanpage’u:
https://www.facebook.com/events/1723043264668128. Pełna lista food trucków pojawi się przed samym wydarzenie.

WSTĘP BEZPŁATNY!

DATA: 21-22 października 2017
GODZINA: sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
MIEJSCE: parking przy Aquapark Reda, ul. Morska 5.

Festiwal Smaków Food Trucków to wydarzenie kulinarne, którego ideą jest promowanie jedzenia wykonanego zgodnie z ideą „slow food”. Festiwal od 3 lat odbywa się w wielu miastach północnej Polski zdobywając rzesze fanów różnorodnych dań serwowanych z restauracji na kółkach.

Już teraz planujcie ten październikowy weekend z Festiwalem Smaków Food Trucków.

Partnerzy: Aquapark Reda, Browar Amber.

Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w Redzie!