Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie Drużynowym Chłopców  Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie Drużynowym Chłopców

W dniu 02.10.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie Drużynowym Chłopców, które były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 11.10.2017 roku również w Wejherowie.

Zwycięzcą turnieju został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Poziom turnieju stał na dobrym poziomie. Dobra forma zwycięskiej ekipy pozwala wierzyć w udany występ w Półfinale.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczał organizator zawodów – Przemysław Gutowski. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie (Bartek Mitak, Fabian Kątny, Mikołaj Zielonka, Bartłomiej Szwarc – opiekun drużyny – Zbigniew Ciesielski )
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi
VII miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie

Półfinały:

ZSP nr 1 Wejherowo – ZSP Reda 3:0
ZSP nr 2 Wejherowo – ZSP nr 3 Wejherowo 3:0
Mecz o 5 miejsce – ZSP nr 1 Rumia – ZSP nr 2 Rumia 3:1
Mecz o 3 miejsce – ZSP nr 3 Wejherowo – ZSP Reda 3:1
Mecz o 1 miejsce – ZSP nr 2 Wejherowo – ZSP nr 1 Wejherowo 3:2

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *