Powiatowe Igrzyska Dzieci i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w Szachach  Powiatowe Igrzyska Dzieci i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

W dniu 04.10.2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Powiatowe Igrzyska Dzieci są odpowiednikiem Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych, natomiast Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej są to po staremu Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych.

Zmiana nazwy tych zawodów jest spowodowana reformą szkolnictwa w naszym kraju. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 10.10.2017 roku w Szemudzie. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Poziom turnieju był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na udane występy w półfinałach.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczał: Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie – Pan Piotr Litwin oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Sędzia głównym zawodów była Pani Justyna Miłosz, a organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Igrzyska Dzieci (Szkoły Podstawowe – rocznik 2005 i młodsi)

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szemudzie (Oliwia Kwidzińska, Hanna Sapletta, Zuzanna Sapletta, Kacper Nowak – opiekun drużyny – Grzegorz Lasowski) – 8 pkt.
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi – 8 pkt.
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie – 7 pkt.
IV miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu – 5 pkt
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Choczewie – 2 pkt.
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 0 pkt

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Szkoły Podstawowe – rocznik 2002 -2004)

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolszewie (Paulina Żygo, Mikołaj Romanowski, Adrian Nowicki, Ignacy Knut – opiekun drużyny – Krystyna Gelo) – 8 pkt
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 6 pkt
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi – 4 pkt.
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Choczewie – 1 pkt
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie – 1 pkt.

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *