Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt

W dniu 03.10.2017 roku w hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się 10.10.2017 roku również w Szemudzie.

Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa nr 2 z Luzina, która nie przegrała w całych zawodach ani jednego seta. Forma zwycięskiej ekipy napawa optymizmem przed Półfinałem. Poziom turnieju stał na o wiele wyższym poziomie niż w roku ubiegłym, co świadczy o wzroście popularności tą dyscypliną sportową w naszym powiecie. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Uroczystego otwarcia i zamknięcia turnieju dokonał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetką, medalami oraz dyplomami.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie (Mariola Dampc, Nicole Hukałowicz, Agnieszka Modrzejewska, Kinga Motyka, opiekun drużyny – Wiesław Szmidtka)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolszewie
V miejsce – Szkołą Podstawowa w Bojanie

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *