Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych  Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

W dniu 10.10.2017 roku w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 16.10.2017 roku w Kwidzynie. W każdej kategorii wystąpiły po cztery drużyny reprezentujące powiat: lęborski, pucki, kartuski oraz wejherowski. Zwycięzca w rywalizacji szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi) została Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach, natomiast wśród szkół podstawowych (rocznik 2002 – 2004) zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Żukowa.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie – Judyta Miłosz oraz organizator i sędzia główny zawodów – Hanna Garbowska. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsze)

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dębogórzu
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Szemudzie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Łebie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004)

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Żukowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolszewie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łebie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Żelistrzewie

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *