Uroczyste podsumowanie obchodów 85. lecia ZHP w Rumi

Uroczyste podsumowanie obchodów 85. lecia ZHP w Rumi

- kategoria Historia ZHP w Rumi
@Wojtek Hintzke
Uroczyste podsumowanie obchodów 85. lecia ZHP w Rumi  Uroczyste podsumowanie obchodów 85. lecia ZHP w Rumi

W sobotę 14 października 2017 r w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów 85. lecia harcerstwa w Rumi.

Impreza była podsumowaniem trwających przez cały rok imprez promujących działalność Hufca ZHP w Rumi w ciągu tych lat. Na antresoli hali MOSiR-u została utworzona wystawa dokumentująca historię rumskich harcerzy, można było na niej obejrzeć nie tylko zdjęcia, ale i również oryginalne plakietki obozowe czy rajdowe, dyplomy, puchary, totemy, proporce, kroniki drużyn czy mundury harcerskie z tamtych lat.

Imprezę oficjalnie otworzył Komendant Hufca ZHP Rumia, hm. Bogdan Formella, po czym nastąpiły oficjalne przemówienia. Głos zabrali m.in. Burmistrz Rumi Michał Pasieczny, Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński i inni zaproszeni Goście. Po oficjalnym otwarciu zaprezentowano oficjalnie medal "Za Zasługi dla Harcerstwa w Rumi" i uhonorowano nim najstarszą czynną instruktorkę Hufca, druhnę hm. Zofię Borakowską.

Po tej małej uroczystości na scenie zaprezentowali się również harcerze, będący obecnie czynnymi drużynowymi i opowiedzieli nam krótko historię swoich drużyn. Kolejnym punktem programu było wręczenie pamiątkowych medali osobom wspierającym działanie harcerstwa w Rumi. Otrzymali je przedstawiciele władz miejskich, przedstawiciele mediów, firmy wspomagające działalność harcerzy oraz organizacje współpracujące z nimi np. Bank Żywności, Komitet Organizacyjny Festiwalu im. ks. Ormińskiego czy Hufiec ZHP z Wadowic. Harcerze również podziękowali swojemu Komendantowi Hufca, hm. Bogdanowi Formelli, za niemal dwudziestoletnią pracę dla wspólnego dobra rumskiego harcerstwa.

Po oficjalnej części na scenę został wprowadzony uroczyście okolicznościowy tort, który pokroił sam Komendant Hufca, został w całości zjedzony z apetytem przez uczestników spotkania. Po tak słodkim akcencie pozostało już tylko posłuchać piosenek harcerskich w wykonaniu zespołu "Wszyscy Byliśmy Harcerzami" - a kto umiał, ten śpiewał razem z nimi.

Galeria zdjęć, fot:. Zygmunt Pałasz.
Galeria zdjęć, fot.: Redakcja.
Uroczyste podsumowanie obchodów 85. lecia ZHP w Rumi