Przebudowa skrzyżowania w Janowie

Przebudowa skrzyżowania w Janowie

- kategoria Komunikaty
@Urząd Miejski Rumia
Przebudowa skrzyżowania w Janowie  Przebudowa skrzyżowania w Janowie

W związku z dalszym etapem prac przy przebudowie skrzyżowania Pomorska/Gdańska wyłączona z użytkowania została ulica Gdańska na odcinku ok. 100 m. od ul. Pomorskiej w stronę ul. Dębogórskiej.

W związku z powyższym zaplanowano objazd ulicą Częstochowską i Gdyńską, na które można dojechać zarówno z ul. Pomorskiej, jak i Gdańskiej. Ulica Gdańska od ul. Katowickiej do ul. Pomorskiej została oddana do ruchu. W obrębie realizowanego ronda można z niej dojechać do ulicy Częstochowskiej i Pomorskiej.

Dodatkowo, nastąpiły także zmiany w organizacji komunikacji miejskiej: http://zkmgdynia.pl/?mod=komunikaty&id=1029&lang=pl.

Za utrudnienia, które planowo potrwają do końca listopada, serdecznie przepraszamy.

Komunikat ze strony ZKM Gdynia

W związku z zakończeniem I etapu budowy ronda przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Gdańskiej w Rumi Janowie, od 16 października 2017 r., przywrócone zostają stałe trasy autobusów linii R, 87 i N30, natomiast dla autobusów linii J i 383 wprowadzona zostaje nowa trasa objazdowa.

Szczegóły:

Linie R, 87 i N30

Przywrócone zostają stałe trasy autobusów linii R, 87 i N30 w rejonie Rumi Janowa. Przywrócone zostaje zatrzymanie na przystankach "Kujawska 01" i "Kujawska 02" przy ul. Gdańskiej oraz "Pomorska 02" i "Mazowiecka 02" przy ul. Pomorskiej.

Linie J i 383

W kierunku Rumi Partyzantów obowiązuje objazd: od przystanku „Kujawska 02” do przystanku „Rondo Jana Pawła II 01” ul. Gdańską, Częstochowską, Gdyńską i Dębogórską.

Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

  • „Władysława Łokietka 91” przy ul. Gdyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Łokietka;
  • „Kazimierza Wielkiego 91” na żądanie, przy ul. Gdyńskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Kazimierza Wielkiego.

W kierunku Wejherowa obowiązuje objazd: od przystanku „Rondo Jana Pawła II 02” do przystanku „Kujawska 01” ul. Dębogórską, Gdyńską, Częstochowską i Gdańską.

Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

  • „Kazimierza Wielkiego 92” na żądanie, przy ul. Gdyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kazimierza Wielkiego;
  • „Władysława Łokietka 92” przy ul. Gdyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Łokietka.

Przystanki "Osiedle Królewskie 01 i 02" i "Klonowa 01 i 02" dla linii J i 383 nie obowiązują. Zapraszamy do skorzystania z przystanków w ciągu ul. Gdyńskiej.

Przebudowa skrzyżowania w Janowie