Finał XVIII Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt oraz Chłopców  Finał XVIII Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt oraz Chłopców

W dniu 23.10.2017 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbył się Finał XVIII Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.

Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców wystąpiło po 6 najlepszych drużyn z całego województwa pomorskiego. W kategorii dziewcząt najlepszą ekipą okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Miastka, który wygrał wszystkie swoje spotkania podczas tego turnieju. Na drugim stopniu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata z Gdańska, natomiast brązowe medale otrzymały zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Gniewu.

W rywalizacji chłopców mistrzami została drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata z Gdańska, srebrne medale zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Łodzierzy, a brązowe krążki powędrowały do II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim.

Powiat Wejherowski miał w tych zawodach tylko jednego przedstawiciela,. Byli to chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, którzy zajęli w turnieju szóste miejsce. Jest to bardzo dobry wynik uzyskany przez chłopaków z Elektryka Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczali: Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – Tomasz Stein oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Chłopcy:

Kolejność Końcowa:

1. miejsce Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata w Gdańsku
2. miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy
3. miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim
4. miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie
5. miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie
6. miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie

Dziewczęta:

Kolejność Końcowa:

1. Miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku
2. Miejsce Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata w Gdańsku
3. Miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie
4. miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim
5. miejsce Liceum Ogólnokształcące w Helu
6. miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *