Oko w oko z ministrem

Oko w oko z ministrem

- kategoria Aktualności, Polityka
Oko w oko z ministrem  Oko w oko z ministrem

Spotkanie z ministrem Pawłem Szefernakerem i posłem Marcinem Horałą odbyło się w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Paweł Szefernaker jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło. Odpowiada za komunikację rządu z obywatelami w sieci, mediach internetowych i portalach społecznościowych.
W spotkaniu brała udział liczna grupa zgromadzonych przedstawicieli lokalnej społeczności. Na wstępie odbyły się przemowy oraz krótkie prezentacje.
Ponieważ był to moment, kiedy można było zadać pytania bezpośrednio ministrowi, mieszkańcy skwapliwie skorzystali z takiej możliwości. Z całej sali padały pytania, a minister oraz poseł udzielali na nie wyczerpujących odpowiedzi.

 

Oko w oko z ministrem  Paweł Maciej Szefernaker (ur. 27 lutego 1987 w Szczecinie) – polski polityk, działacz partyjny i samorządowiec, przewodniczący Forum Młodych PiS, poseł na Sejm VIII kadencji, od 2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Ukończył następnie prawo w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. W czasie studiów współtworzył komitet inicjatywy ustawodawczej „Przywracamy ulgi dla studentów”. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, został etatowym pracownikiem tego ugrupowania (koordynatorem ds. struktur partii).
W 2010 uzyskał mandat radnego warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Złożył go w lipcu 2014, wkrótce przed końcem kadencji. W tym samym miesiącu wyznaczony przez komitet polityczny PiS na przewodniczącego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Objął nadto funkcję wiceprzewodniczącego Europejskich Młodych Konserwatystów. W wyborach w 2014 został radnym sejmiku zachodniopomorskiego.
W 2015 kierował internetową częścią kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. W tym samym roku wystartował w wyborach do Sejmu w okręgu koszalińskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 6991 głosów.
17 listopada 2015 powołany na sekretarza stanu w KPRM.
Źródło: Wikipedia

Oko w oko z ministrem