Zusowska olimpiada tuż, tuż  Zusowska olimpiada tuż, tuż

Tylko do 13 listopada szkoły mogą zgłaszać się do udziału w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jedyny warunek to uczestnictwo w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. To już czwarta edycja kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych programu. Na zwycięzców czekają indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na studia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Pierwszy, szkolny etap olimpiady odbędzie się 27 listopada. To świetna okazja, aby zweryfikować swoją o ubezpieczeniach społecznych, które towarzyszą nam przez całe życie – od kołyski aż po grób. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą uczniom świadomie pokierować swoim życiem i karierą zawodową. Aby wziąć udział w olimpiadzie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie zus.pl/edukacja i przysłać go na adres oddziału ZUS z dopiskiem „Zgłoszenie do olimpiady”. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 listopada.

Warunkiem udziału w olimpiadzie jest uczestnictwo w projekcie „Lekcje z ZUS”. Jest to cykl 4 zajęć, podczas których uczniowie poznają m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, dowiedzą się jaka jest rola i zadania ZUS, jakie świadczenia dzięki ubezpieczeniom będą mogli uzyskać oraz jak założyć własną firmę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia niezbędne materiały szkoleniowe (dostępne w formie papierowej bądź elektronicznej na stronie zus.pl/edukacja) oraz wsparcie merytoryczne.

Aby wziąć udział w „Lekcjach z ZUS” należy skontaktować się z pomorskimi Oddziałami ZUS:
Oddział ZUS w Gdańsku telefon (58) 307 86 12, mail: klaudia.skoniecka@zus.pl
Oddział ZUS w Słupsku telefon (59) 841 92 28, mail: danuta.rosiak@zus.pl

Krzysztof Cieszyński

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *