99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - parada w Rumi

99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - parada w Rumi

- kategoria Aktualności
@Urząd Miejski Rumia
99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - parada w Rumi  99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - parada w Rumi

Z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Rumi, już po raz trzeci, odbyła się „Parada Niepodległości”.

Przemarsz przez miasto poprzedziła uroczysta Msza Św., która odbyła się w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. Zaraz po niej mieszkańcy Rumi uformowali Biało-Czerwony pochód, który zakończył się pod pomnikiem Derdowskiego/Wybickiego, gdzie przedstawiciele władz miasta i powiatu złożyli kwiaty.

Po raz pierwszy w wydarzeniu wzięli udział również Żołnierze 18 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wejherowie oraz Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie oraz 150 żołnierzy z Akademii Marynarki Wojennej. Na zakończenie, na wszystkich mieszkańców czekała harcerska grochówka, a także możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sobowtórem Józefa Piłsudskiego.

Jednak Parada to niejedyny element Obchodów Dnia Niepodległości w Rumi. Po południu, od godziny 15:30 na antresoli MOSiR dostępna jest wystawa oręża wojskowego „Historia i hobby”, a o godzinie 16:00 odbył się koncert pieśni patriotycznych.

W niedzielę organizatorzy przygotowali możliwość sportowego świętowania niepodległości.

Fot.: Gazeta Rumska

Kolejne strony:

99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - parada w Rumi

1 Comment

  1. Piękna oprawa kawalerii w wykonaniu Stowarzyszenia "Gdyński Szwadron Krakusów"

Komentowanie wyłączone