Wystawa fotografii Andrzeja Gojke "Tak szybko odchodzą"

Wystawa fotografii Andrzeja Gojke "Tak szybko odchodzą"

- kategoria Aktualności, Kultura
@Wojtek Hintzke
Wystawa fotografii Andrzeja Gojke "Tak szybko odchodzą"  Wystawa fotografii Andrzeja Gojke „Tak szybko odchodzą”

12 listopada o godz. 16.00 w Domu Kultury S.M. Janowo odbyła się impreza p.t. „Polak Potrafi” - wieczór hobbystów, pasjonatów i kolekcjonerów, podczas której miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy rumskiego fotografika Andrzeja Gojke. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 10 grudnia.

Andrzej Gojke opowiedział nam po krótce, jak zaczęła się jego przygoda z fotografią, jak wyglądała jego droga zawodowa oraz skąd się wzięła u jego pasja dokumentowania gdyńskiego festiwalu filmowego. Powiedział również, skąd się wziął pomysł wystawy o takiej właśnie tematyce. Kiedy po kolejnym komunikacie w mediach o zmarłym aktorze, powziął zamiar ukazania nam gwiazd ekranu które odeszły od nas w ostatnich latach. Zdjęcia z wystawy były już kiedyś częściowo prezentowane publicznie, jednak w o wiele mniejszym zakresie, a sama wystawa odbywała się w Gdyni. Również forma prezentacji była zupełnie inna, w Rumi mieliśmy do czynienia z dużymi obrazami (zdjęcia wydrukowano na płótnie), natomiast w Gdyni były to zwykłe odbitki papierowe. Sama wystawa w DK Janowo będzie prezentowana do 10 grudnia jednak autor zapewnił nas, że będzie ją jeszcze sukcesywnie uzupełniał o kolejne zdjęcia.

Po prezentacji wystawy spotkanie przebiegło dalej pod znakiem prezentacji hobbystycznych osiągnięć mieszkańców dzielnicy Janowo. Mogliśmy obejrzeć kolekcję sklejanych wojskowych modeli, akcesoria pszczelarskie, wystawę małych butelek z alkoholami z całego świata, wystawę aniołków, oglądaliśmy filiżanki z różnych zakątków ziemi, ozdoby wykonane techniką decoupage, łyżeczki zdobione ręcznie z różnych krajów (najstarsza w kolekcji ma prawie 500 lat). Mogliśmy też posłuchać kilku wierszy pisanych przez mieszkankę Janowa, a czas pomiędzy prezentacjami umilała nam Gdańska Orkiestra Ogrodowa.

Wystawa fotografii Andrzeja Gojke "Tak szybko odchodzą"